Karlovešťania sa môžu tešiť na bohatšiu vianočnú výzdobu, rozsvieti sa počas prvej adventnej nedele

Osvetlenie vianoce vyzdoba karlova ves.jpg

Ide o úsporné LED žiarovky a svietiť budú v rovnakom čase ako verejné osvetlenie.

Karlova Ves rozsvieti vianočné osvetlenie počas prvej adventnej nedele. V tlačovej správe o tom informoval hovorca mestskej časti Branislav Heldes.

Prekvapenie čaká Karlovešťanov vo fontáne uprostred Námestia sv. Františka. Pribudol tam sedemmetrový adventný veniec, o niečo väčší ako ten, ktorý potešil Dlhodielčanov minulé Vianoce na pešej zóne Pribišova,“ uviedol hovorca. Ako dodal, všetky použité svetlá sú z úsporných LED žiaroviek a svietiť budú v rovnakom čase ako verejné osvetlenie.

Ľudí prichádzajúcich do Karlovej Vsi bude vítať vysvietený nadchod vedúci k Jurigovmu námestiu. „Na školskom námestí pri ceste ku kostolu pribudla nielen výzdoba na novovysadenom smreku, ale aj svetelné vločky na lampách verejného osvetlenia,“ poznamenal Heldes.

Vianočným osvetlením ozdobené stromčeky každým rokom pribúdajú aj v karloveských materských školách (MŠ). „Zo svetielok na strome sa budú tešiť už aj deti z MŠ na Ul. L. Sáru. Návštevníkov Nám. sv. Františka zas poteší svetelná šnúra pri ihrisku,“ doplnil. Celkovo bude v Karlovej Vsi svetelná výzdoba umiestnená na 14 stromoch a piatich budovách či stavbách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk