Karlovešťanov trápi nefunkčné verejné osvetlenie, na niekoľkých uliciach je tma ako v rohu

Nefunkčné osvetlenie v Karlovej Vsi
Foto: archív M.S. - koláž Bratislavadeň

Porucha trvá už niekoľko dní a obyvatelia sa sťažujú, že cestou domov nič nevidia.

Počas zimných mesiacov sú dni kratšie a skôr nastáva tma. To rozhodne nepomáha situácii, ktorej čelia obyvatelia Dlhých Dielov v Karlovej Vsi.

Do redakcie sa nám ozvala pani Marta a upozornila na nefunkčné verejné osvetlenie. Uviedla, že svetlo nie je na Majerníkovej aj Pribišovej ulici a taktiež na ulici Ľudovíta Fullu.

Svietia si na cestu 

Sťažnosti obyvateľov možno nájsť aj na sociálnych sieťach. Niektorí skonštatovali, že keď vystúpia poobede zo zastávky autobusu a kráčajú domov, nič pre tmu nevidia.

Nefunkčné osvetlenie v Karlovej Vsi
Nefunkčné osvetlenie v Karlovej Vsi. Foto: archív M.S.

Pohybovať sa po tme na uliciach je nebezpečné aj z toho dôvodu, že chodník nie je viditeľne osvetlený, niekto môže zakopnúť a zraniť sa. Ak niekto prechádza cez priechod pre chodcov na neosvetlenej ulici, je horšie viditeľný aj pre vodičov áut.

„Ísť po úplnej tme domov je strašné. Dnes tu napríklad snežilo a šmýkalo sa. Nevidela som ani, kadiaľ idem,“ opísala pani Marta. Ľudia si svietili po ceste svetlami na mobilných telefónoch. Vo videu nižšie môžete vidieť, ako vyzerá jedna z neosvetlených ulíc približne o 18.00 hod.

Problém v rozvodnej skrini

Nefunkčné osvetlenie v Bratislave sa má hlasiť firme Siemens. Preverovali sme situáciu na dispečingu. Uviedli, že v týchto dňoch dostali veľa podnetov od ľudí a za poruchu osvetlenia môže problém v rozvodnej skrini. Nevedia, ako dlho porucha ešte potrvá, no jej riešenie je pre firmu momentálne najvyššou prioritou.

O vyjadrenie sme požiadali aj Miestny úrad v Karlovej Vsi, či nejako pomáha situáciu obyvateľom riešiť.

Bola podobná porucha osvetlenia už aj na vašej ulici?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk