Karpatské Chrbáty pokrstia Dekel. Krst nového albumu bude súčasťou koncertu v bratislavskom klube

Karpatské chrbáty
SITA

Slovenská kapela Karpatské Chrbáty pokrstí vo štvrtok na svojom bratislavskom koncerte v klube Randal nový album Dekel (2015). Krstným otcom bude violončelista Jozef Ľupták, pričom program koncertu budú tvoriť iba skladby z debutového albumu Karpatské Chrbáty 1 (1992) a aktuálnej novinky. Počas večera vystúpia aj Vrbovskí Víťazi a Abusus.

Do Randalu prinesieme vždy na konci roka to, čo sme si v danom roku vymysleli. Teraz je to krst albumu Dekel a som rád, že úlohu krstného otca prijal Jožko Ľupták. Nielenže album pokrstí a zahrá hrocha Karola, ale odznejú aj skladby Johanna Sebastiana Bacha. Pre ľudí to bude o to úžasnejšie, že to všetko odohrá na violončelu, v ktorom žil červotoč z mojej knihy Ja nič, ja muzikant,“ uviedol spevák Braňo Jobus.

Koncert je súčasťou aktuálneho turné k spomínanému albumu Dekel, pričom ide o jednu z mála príležitostí vidieť Karpatské Chrbáty naživo mimo festivalovej sezóny a v klubových priestoroch.

„Pre Karpatské Chrbáty, ktoré nie sú ľahko stráviteľnou hudobnou skupinou, je to poučné do ďalších rokov účinkovania kapely. Bolo nám ťažko odhadnúť, aký bude záujem o takúto okrajovú muziku, ale chceli sme spoznať realitu. Po týchto koncertoch sme veľmi spokojní a hodnotíme to ako veľmi dobré turné. Je to aj o radosti a o tom, že sme sa opäť dostali s našou hudbou medzi ľudí, ktorí nám aj dnes vytvárajú fantastickú atmosféru,“ dodal Jobus.

Po vystúpení v Bratislave uzavrú Karpatské Chrbáty turné v sobotu 19. decembra v Novom Meste nad Váhom v klube Blue Note, kde okrem nich zahrajú aj Vrbovskí Víťazi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk