Katarína Kerekesová predstaví svoju tvorbu v kine Foajé

CENA: Udeľovanie sošiek Igric
Igric za animovanú tvorbu získala Katarína Kerekesová za réžiu filmu Kamene počas udeľovania sošiek Igric, tvorivých prémií a cien slovenskej filmovej kritiky za audiovizuálnu tvorbu v roku 2010. Bratislava, 26. máj 2011. Foto: SITA/Marián Peiger

Autorka populárnej detskej rozprávky Mimi  a Líza bude na besede v kine Foajé sa vo štvrtok 19. februára od 19:00. Podujatie organizujú usporiadatelia Medzinárodného festivalu animovaných filmov Fest Anča.

Záujemcovia budú môcť v kine Foajé spoznať Kerekesovej staršie diela, napríklad Milenci bez šiat (1996), Pôvod sveta (2002) či hudobný animovaný film Kamene (2010), ktorý získal Národnú filmovú cenu Slnko v sieti za najlepší animovaný film. Režisérka prinesie rozličné materiály a rekvizity, ktoré boli dôležitou súčasťou produkcie jej audiovizuálnych diel. Diváci tak nazrú do zákulisia jej tvorby ako aj do výrobného procesu animovaného seriálu Mimi a Líza. Dozvedia sa tiež novinky o tvorbe jeho ďalších častí. Autorka prezradí aj zaujímavosti o projektoch, ktoré momentálne chystá, napríklad nový detský seriál Websterovci.

Katarína Kerekesová sa narodila v roku 1974 v Žiline. Je absolventkou animovanej tvorby na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, kde ukončila aj doktorandské štúdium. Okrem tvorby animovaných filmov sa venuje aj ilustrácii a voľnej maľbe.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk