Pre kauzu s Pečnianskym lesom sa chce starať o štátne lesy na svojom území radšej mesto

Pečňa, Pečniansky les
maps.google.sk

Štátne lesy, ktoré sa nachádzajú na území Bratislavy, by chcelo hlavné mesto získať do svojej správy. V súvislosti s kauzou Pečnianskeho lesa to včera schválili bratislavskí mestskí poslanci. Mestské zastupiteľstvo poverilo primátora Bratislavy Iva Nesrovnala, aby vykonal potrebné kroky na prevzatie štátnych lesov do správy hlavného mesta.

Ochranu Pečnianskeho lesa chcú zároveň ukotviť aj v územnom pláne Bratislavy a zaradiť ho do nových zmien a doplnkov ako územie určené na kompenzačné opatrenia podľa zákona o ochrane prírody.

Okresný súd v Bratislave koncom minulého roka rozhodol o zámene dvadsaťštyri hektárov Pečnianskeho lesa za lesy na juhu stredného Slovenska v okolí Šiatrovskej Bukoviny. Pozemok v Pečnianskom lese by totiž chcelo získať občianske združenie Človek a strom, ktoré v minulosti tvrdilo, že chce v tomto území vytvoriť relaxačnú zónu pre obyvateľov hlavného mesta. Lesy SR sa však podľa informácií mestského a petržalského poslanca Olivera Kríža proti rozhodnutiu súdu odvolali.

Bratislavskí mestskí poslanci sa včera uzniesli na tom, že odmietajú akékoľvek aktivity smerujúce k predaju, zámene či inej zmene právnej formy v oblasti Pečnianskeho lesa. Rovnaké uznesenie vlani v decembri prijali aj poslanci Petržalky, v katastri ktorej sa Pečniansky les nachádza.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk