Každoročné Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2019 prichádzajú už po 44. raz

Kulturne leto bratislava.jpg
Foto: archívne, www.raca.sk

Pozrite sa, na čo všetko sa môžete tešiť na 44. ročníku Kultúrneho leta a Hradných slávností Bratislava 2019.

Leto so sebou už tradične prináša množstvo kultúrnych a zážitkových podujatí v rámci festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava. Organizátorom je od roku 2004 Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, ktoré sa snaží prinášať návštevníkom festivalu množstvo výnimočných kultúrnych zážitkov s rôznym zameraním.

Nielen pre deti je pripravený Medzinárodný festival detských folklórnych súborov. V sobotu 8. júna sa môžete tešiť na popoludnie plné folklóru, záplavu pestrých krojov a detského spevu z celého Slovenska, Rakúska a Ruska. Fanúšikovia chrámovej hudby si prídu na svoje o týždeň na to, teda v sobotu 15. júna. Okrem iných sa vám predstaví aj Bratislavský chlapčenský zbor.

Spoznávanie rôznych krajín nevyžaduje žiadne cestovanie, stačí sa zúčastniť Kultúrneho leta. Na Hlavnom námestí sa totiž postupne predstavia rôzne krajiny zo všetkých kútov sveta. Ich kultúru si tak budete môcť doslova vyskúšať. Tešiť sa môžete na Japonský deň (6. júla), Francúzsky deň (12. júla), Írsky deň (17. júla), Turecký deň (20. júla) aj Indonézsky deň (24. augusta).

Nádej aj stredovek, to všetko vám ponúka toto leto

Po roku sa opäť otvoria brány úchvatného priestoru Rajskej záhrady u Milosrdných bratov. Tu si pre návštevníkov pripravili cyklus komorných koncertov, ktorými chce rehoľa získať finančné prostriedky na obnovu organu nachádzajúceho sa v kostole Navštívenia Panny Márie. Hneď prvým koncertom bude vystúpenie a cappella zoskupenia zo Slovenska – skupiny Sklo (21. júna).

Koncert pre nádej (10. júla) je netradičnou a unikátnou formou arteterapie a motivačného podujatia. Koncert je určený ľuďom, ktorí každý deň pociťujú sociálne či zdravotné znevýhodnenia alebo neveria vo svoje vlastné schopnosti. Do sveta stredoveku vás vtiahnu Rytieri na Devíne (6. júla, 3. augusta, 31. augusta), vďaka ktorým vás opäť čaká dobová hudba a tance, rytiersky turnaj na koňoch, šermiari, sokoliari a uvidíte aj premiéru predstavenia – Zajatie Richarda Levie srdce.

Všetky podujatia a potrebné informácie ku Kultúrnemu letu a Hradným slávnostiam Bratislava 2019 nájdete na tomto webe.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk