Každý jeden deň bez rehabilitácie je stratený

Prs1.jpg
Foto: ADELI Medical Center

BRATISLAVA 1. februára 2019 (BD/PR) – Cievna mozgová príhoda (CMP) postihuje takmer 12.000 Slovákov ročne. Hrozba trvalých následkov priamo súvisí s možnosťami predísť im. To znamená včasne a kvalitne rehabilitovať.

„Bez ohľadu na to, či príhoda postihne ľudí v produktívnom alebo v dôchodkovom veku, je dôležitá okamžitá a kontinuálna rehabilitácia a v prípade potreby aj logopedická starostlivosť. Musím konštatovať, že transformáciou liečební pre dlhodobo chorých sa možnosti starostlivosti o pacienta po CMP počas posledných dvoch desaťročí výrazne zredukovali. Pritom pretrvávajúcou nehybnosťou pacienta, jeho narušenej komunikačnej schopnosti, vznikajú mnohé iné zdravotné komplikácie, nehovoriac o obrovskej psychickej, sociálnej aj spoločenskej záťaži pre najbližšiu rodinu pacienta,“ hovorí PaedDr. Adelaida Fábianová, medicínska riaditeľka ADELI Medical Center, medzinárodného rehabilitačného centra v Piešťanoch,  ktoré sa špecializuje na liečbu pacientov s neurologickými poruchami pohybu.

Dobrá rada nad zlato

Piešťanské rehabilitačné centrum je jedno z mnohých, ktoré zvyšuje informovanosť ľudí o predchádzaní následkom trvalej nehybnosti po neurologických príhodách. Pri včasnej a správnej intervencii a komplexnom prístupe sa totiž aj pacient po CMP môže vrátiť do bežného súkromného aj pracovného života. Spojením intenzívnej fyzioterapie, neurológie a logopédie, pri využití podpornej liečby elektroterapiou, masážami a hydroterapiou sa zvyšuje rýchlosť a intenzita zlepšovania fyzického aj psychického stavu. Účinok terapií „šitých na mieru“ posilňuje tiež pobyt v hyperbarickej kyslíkovej komore.

Zdravotníci rehabilitačného centra budú všetkým záujemcom o bližšie informácie o neurorehabilitácii, či už pre seba alebo pre svojich blízkych, k dispozícii svojimi radami už túto nedeľu 3. februára 2019 v rámci Informačného stánku ADELI Medical Center, v nákupnom centre Eurovea Bratislava. Informačný stánok bude otvorený medzi 15.00 a 17.00 hodinou v centrálnej časti Eurovea na prízemí. Je súčasťou výstavy fotografií s názvom Sila vôle, ktorú pred časom otvoril známy moderátor Boriš Pršo. Ten v  ADELI rehabilituje po cievnej mozgovej príhode z roku 2017. Boris Pršo bude v nedeľu 3. februára tiež hosťom Informačného stánku ADELI Medical Center. Okrem neho budú Vaše otázky ohľadom následkov náhlej cievnej mozgovej príhody pripravení zodpovedať aj fyzioterapeuti ADELI Medical Center.

Viac info nájdete na

www.adelicenter.eu

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk