Kde sa môžete dať otestovať v Bratislave? Mestské časti na víkend pripravujú viacero odberných miest

¼udia čakajúci na testovanie na COVID-19 pomocou antigénových testov na mobilnom odbernom mieste pred ružinovskou nemocnicou v Bratislave. Bratislava, 4. december 2020.
Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

Mestské časti Bratislavy pripravili aj na nasledujúci víkend niekoľko odberových miest vo vlastnej réžii.

V bratislavskej Dúbravke pribudlo stále mobilné odberové miesto (MOM) na testovanie na COVID-19. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa mestskej časti Lucia Marcinatová.

K dispozícii je v areáli kúpaliska Rosnička sedem dní v týždni, od pondelka do nedele od 9:00 do 18:00, pričom obedová prestávka je od 13:00 do 14:00,“ uviedla hovorkyňa.

Ide o kontajnerové testovacie miesto v exteriéri a testovanie je možné aj bez objednania. „Objednávanie online bude možné až po tom, keď MOM zaregistrujú na webe ministerstva zdravotníctva,“ doplnila.

Dúbravka

Počas nasledujúceho víkendu pripravila Dúbravka niekoľko možností na bezplatné antigénové testovanie. „Dve odberové miesta budú k dispozícii v Dome kultúry Dúbravka, kde testujú už od štvrtka, a ďalšie dve v Kultúrnom centre Fontána na Ožvoldíkovej. Na každom odbernom mieste budú pracovať dva odberné tímy,“ vysvetlila hovorkyňa.

Jedno miesto bude voľne prístupné, druhé je na rezervovanie online. „Kapacity online miest sú už takmer plné,“ uzavrela.

Karlova Ves

V Karlovej Vsi budú cez víkend prístupné odberové miesta v areáli miestneho úradu, v Parku SNP a v Karloveskom centre Kultúry. Pre vodičov bude pripravené drive-in testovacie miesto na parkovisku Lanfranconi.

Okrem týchto miest bude v sobotu k dispozícii aj mobilné odberové miesto pred ZŠ A. Dubčeka,“ doplnila mestská časť.

Staré Mesto

V Starom Meste sa testuje od piatka do soboty na Gaštanovej, pri Propeleri a Kunsthalle. V sobotu budú otvorené odberové miesto na Námestí Slobody a v nedeľu na poliklinike Mýtna.

Na testovanie pri Propeleri a Kunsthalle je potrebná rezervácia vopred. Odberové miesta fungujú od 8:00 do 18:00, s obedovou prestávkou medzi 12:00 až 13:00.

Nové Mesto

V Novom Meste pribudli ďalšie odberové miesta, ktoré testujú počas pracovného týždňa aj cez víkend. Na štyroch z nich sa testuje bez objednania. Po online rezervácii funguje odberové miesto v Stredisku kultúry na Vajnorskej od pondelka do nedele, na Šancovej 110 a na zimnom štadióne.

V pondelok až vo štvrtok sa testuje v areáli Slovenskej zdravotníckej univerzity na Limbovej. Bez objednania sa testuje v pondelok až v sobotu v areáli Ministerstva obrany SR, v pondelok až v nedeľu na Americkej 2, v pondelok až v piatok na Vajnorskej 1, v pondelok až v nedeľu na Trnavskej ceste 37 a v utorok až v nedeľu na Stromovej 9.

Ružinov

Ružinov otvorí cez víkend 14 odberových miest v čase od 8:00 do 18:00. Na objednanie bude fungovať testovacie miesto na parkovisku pri Miletičke, Amfiteáter Štrkovec, SPŠ Stavebná na Drieňovej a v areáli Miestneho úradu Ružinov. Bez objednania budú testovať na SD Nivy, v Slovnafte a v areáli Domino-Saleziáni.

Jedno miesto bez objednania bude aj na SPŠ Stavebnej na Drieňovej. Šesť testovacích miest drive-thru bude na letisku M. R. Štefánika, tie však budú testovať iba objednaných.

Petržalka

Petržalka otvorí cez víkend odberové miesta na troch základných školách – ZŠ Holíčska, ZŠ Turnianska a ZŠ Černyševského.

Okrem toho funguje vysokokapacitné MOM na Hrobákovej a stále odberné miesta v Dome kultúry Zrkadlový háj, Osuského 8, Športová hala Znievska 1/A a na Bohrovej 1.

Počas víkendu budú testovať aj v autobusoch na Dostihovej dráhe. Všetky informácie o odberových miestach v Petržalke, ako aj linky na objednanie, sú zverejnené na adrese petrzalka.sk/testovanie.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom