Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kuchajda
Foto: archív, SITA
22. júna 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.sk Diskusia()

Kde sa môžete kúpať v Bratislave a okolí? Vybrať si môžete z prírodných či umelých kúpalísk

Prinášame vám prehľad kúpalísk v Bratislave a okolí. Na výber máte možnosť kúpania sa v prírode či na umelých kúpaliskách. Tiež niektoré z nich radi využívate počas horúcich letných dní? Dávajte si však pozor na kvalitu vody.

Vyhovujúcu kvalitu vody na kúpanie sledovali hygienici okrem schválených prírodných kúpalísk aj na ďalších prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou.

To znamená, že tieto plochy nemajú štatút prírodného kúpaliska, plávanie v ňom je na vlastné riziko, nie je tu zabezpečený plavčík ani zdravotníci, šatne, sprchy, toalety, kanalizácia, likvidácia komunálneho odpadu. Nie sú upravené vstupy do vody ani plochy na slnenie, chýba tu tiež zásobovanie pitnou vodou.

V kraji sú kúpaliská s vyhláseným štatútom prírodného kúpaliska vhodné na kúpanie Zlaté piesky, Vajnorské jazero, Ivanka pri Dunaji aj Slnečné jazerá – Senec.

Vyhovujúcu kvalitu vody mali aj vodné plochy s neorganizovanou rekreáciou a to Vajnorské jazero, Ivanka pri Dunaji, Hlboké jazero, Kuchajda, Rusovce – Candell, Veľký Draždiak, Čunovo.

Už počas predsezónnej kontroly RÚVZ Bratislava do monitoringu zaradil aj novú lokalitu, Hlboké jazero – Senec a nové odberné miesto (Východ) na Slnečných jazerách – Senec. Na lokalite Zlaté piesky nahradil odberné miesto (zo strany Seneckej cesty) novým odberným miestom (pláž).

RÚVZ Bratislava tiež dodáva, že prevádzkovanie prírodných kúpalísk (Slnečné jazerá, Zlaté Piesky) a letných kúpalísk (Tehelné pole, Modra, Lamač, Matador Bratislava) je v riešení na základe podaných žiadostí. Taktiež letné kúpalisko Iuventa, Fajn klub, biokúpalisko Tri vody, biokúpalisko Borovica, Malacky, Pezinok – Sever, Krasňany, Zbojnička Rača ešte nepožiadali o uvedenie kúpalísk do prevádzky.

Na prírodných kúpaliskách sa kontroluje kvalita vody v dvojtýždňových intervaloch i podľa aktuálnej situácie. Na lokalitách s neorganizovanou rekreáciou sa budú vykonávať len orientačné kontroly kvality vody na kúpanie dva až trikrát za sezónu alebo podľa aktuálnej situácie. Kontrola bazénovej vody sa preverí raz mesačne alebo podľa aktuálnej situácie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X