Kedy sa otvorí letná sezóna na kúpaliskách v Bratislave? Bazény sa začínajú napúšťať vodou

Letné kúpaliská Bratislava
Foto: Facebook/ STaRZ - Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta SR, Letné kúpalisko MATADORKA Original, Ladislav Križan - koláž Bratislavadeň

Bratislavčania sa budú môcť už čoskoro schladiť na niekoľkých letných kúpaliskách.

Leto klope na dvere a s príchodom teplejšieho počasia ľudí zaujíma otázka, kedy sa otvoria letné kúpaliská. V hlavnom meste je hneď niekoľko kúpalísk.

Kým prírodné vodné plochy, ako napríklad jazero Veľký Draždiak v Petržalke či čunovské jazerá, sú otvorené celoročne, prevádzka kúpalísk závisí od viacerých faktorov.

Kúpanie už v polke júna

Letné kúpaliská Rosnička, Delfín, Tehelné pole, Lamač, Krasňany a Rača sú vo vlastníctve mesta. Ich správu a prevádzku má na starosť Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta SR (STaRZ).

Na konci mája boli už prípravy na letnú sezónu v plnom prúde a STaRZ začala postupne do bazénov napúšťať vodu. Zlaté Piesky sú zatiaľ sprístupnené zdarma a bez vodnej záchrannej služby.

„Bratislava plánuje od 11. júna v závislosti od počasia postupne otvoriť všetky ostatné kúpaliská vo vlastníctve mesta,“ uviedla STaRZ pre Bratislavadeň s tým, že vybavenie kúpalísk ostáva rovnaké ako vlani.

Otvorenie ostatných kúpalísk

Petržalčania využívajú počas leta aj kúpalisko Matadorka. Kúpalisko na Facebooku informuje, že tohtoročnú sezónu plánuje rozbehnúť v prvej polke júna. Ak si hľadáte letnú brigádu, môžete sa uchádzať o pozície ako plavčík, práca vo výčape či pomocné práce v bufete.

Kúpalisko Ekoiuventa nájdete na Búdkovej ulici. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR kúpalisko už pripravuje na letnú sezónu a pre verejnosť ho otvorí v piatok 1. júla. Ministerstvo aktuálne revitalizuje areál a amfiteáter.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk