Kedy sa začneme tolerovať? Incident s LGBTQ vlajkou na bratislavských internátoch stojí za zamyslenie

LGBTQ vlajka, internát
Foto: Facebook/ Mladosť ~ Šturak ~ Átriaky ~ Manželáky, Oliver Suchý - koláž Bratislavadeň

Neznámy študent jednu z vlajok v skorých ranných hodinách roztrhal a pokúšal sa ju aj zapáliť.

Dnešný svet je tolerantný k rôznym náboženstvám, názorom či presvedčeniam. Podobne je to aj s orientáciou a podporou určitej krajiny. Študenti si často zdobia internátne izby podľa toho, ako zmýšľajú a aby sa na danom mieste cítili dobre.

Oliver sa na Facebooku podelil s incidentom, ktorý zaskočil nejedného študenta, ale aj iných ľudí. Hovorí o netolerantnom študentovi, ktorý úradoval v skorých ranných hodinách, aby ho nikto nepristihol.

Pokúšal sa zapáliť vlajku

Ako opísal Oliver pre Bratislavadeň, k incidentu prišlo v stredu 5. októbra o 5.00 hod. na Átriákoch v bloku O v Mlynskej doline. Býva na izbe s ďalšími dvomi spolubývajúcimi a vo vedľajšej izbe sú ďalší traja študenti.

Na balkóne mladých ľudí viali dve vlajky – jedna ukrajinská a jedna s témou LGBTQ. Oliverovho spolubývajúceho z vedľajšej izby zobudili však zvláštne slová. Niekto sa totiž pýtal, či „dajú aj ukrajinskú“.

Išlo o narážku na jednu z vlajok na balkóne. Dotyčný roztrhal vlajku s témou LGBTQ a pokúšal sa ju aj zapáliť.

vlajka LGBTQ
Roztrhaná vlajka. Foto: Oliver Suchý

Právo na názor

Oliver skonštatoval, že tento čin mal ideologický charakter, pretože visiace vlajky nijako neporušovali poriadok internátov. Následne napísal na sociálnu sieť s cieľom vypátrať dotyčného a sľúbil, že jeho meno nezverejní.

Študentom sa ozval istý muž, no ako neskôr zistili, mal falošný profil a nebola to osoba, ktorú hľadajú. Stále sa však chcú s dotyčným porozprávať a zaujíma ich, prečo skutok urobil.

Oliver tvrdí, že existujú rôzne ideológie a nemusí každý súhlasiť s tým, čo niekto hovorí, no mali by sme brániť jeho právo povedať to. Nikto by nemal druhému radikálne odopierať jeho právo na názor.

„Mali by sme sa začať tolerovať a všímať si iné kvality ľudí okolo nás, pretože náboženstvo, národnosť, sexualita nijako neurčujú, kto aký je,“ uzavrel študent.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk