Kiežby sa takto zachoval každý: Šofér električky pomohol zatúlanému psíkovi, Nia mu nastúpila do električky

Kolaz bratislava revizori dopravny podnik elektricka pes.jpg

Na palube električky sa objavila nezvyčajná pasažierka, fenka Nia. Rozhodla sa preskúmať mesto na vlastné labky a tak sama nastúpila do električky. Vodič Dávid sa stal jej dočasným ochrancom a celý príbeh mal šťastný koniec.

Obyčajná jazda električkou v Bratislave sa zmenila na nezvyčajné dobrodružstvo, keď sa na palube objavila nezvyčajná cestujúca – fenka Nia. Táto štvornohá dobrodružka sa totiž v noci vydala na vlastnú päsť z domova a zatúlala sa až na električku číslo 9, do ktorej sama nastúpila.

Vodič Dávid bol prekvapený, keď na jeho palubu nastúpila Nia bez majiteľa, košíka alebo vôdzky. Vodič si psa všimol, keď nastupoval, kým ostatní pasažieri z električky vystúpili. Nachádzal sa totiž na konečnej. Keď sa presvedčil, že električka je prázdna, až na psieho pasažiera, vedel čo urobiť. Psa by určite nevyhnal von a nevystavil by ho tak nástrahám rušných ulíc mesta, rozhodol sa postarať sa oňho.

Fenka Nia si podľa slov Dopravného podniku Bratislava urobila prehliadku interiéru, vyskúšala si pohodlie cestovania v električke, pričom vodič Dávid sa postaral o to, aby bola bezpečne odovzdaná do rúk Slobody zvierat.

Pes fenka nia elektridcka revizori 2.jpg

Ako nám sám vodič Dávid uviedol, z konečnej sa rozhodol zájsť na obratisko, kde volal dispečing s tým, že chce riešiť vzniknutú situáciu. S dispečingom sa dohodol, že zavolajú Mestskú políciu Bratislava a Slobodu zvierat, on sám sa rozhodol medzitým o psa postarať. Priznal nám tiež, že najprv mal obavy z cudzieho psa, zároveň ale dodal, že je veľký milovník psov a tak zoznamovacie riziko bez váhania podstúpil.

Od prvého kontaktu sa však psík prejavil priateľsky a vrtel chvostom, vodič Dávid tak vedel, že je všetko v poriadku. Videl, že psík je v poriadku a nejde o tuláka, dal mu vodu a aj „trocha zo svojho obeda“. Popri škrabkaní sa všimol, že psík má tiež na obojku známku s menom a kontaktom na majiteľa. „Hneď som volal na číslo ale mobil bol nedostupný a telefón teda vypnutý. Vedel som aspoň meno – NIA ❤️,“ dodáva vodič Dávid.

Po čase prišiel na miesto dispečer a aj pracovník Slobody zvierat, ktorý si Niu prebral do starostlivosti. „Bol to krásny zážitok a som na seba pyšný že som sa zachoval tak, ako som sa zachoval. Myslím si, že iný by mohol toho psa len vyhodiť alebo to len neriešiť. Dostávam rôzne ďakovné správy od cudzích ľudí a dostávam od nich obdiv,“ prezradil nám vodič Dávid.

Pes fenka nia elektridcka revizori 3.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk