Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kostol klarisiek
maps.google.sk
5. mája 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Kláštorný kostol Klarisiek dostane novú fasádu, práce potrvajú do polovice júla

Opravy fasády kostola Klarisiek mesto opravuje v spojitosti s prípravou na predsedníctvo SR v Rade EÚ.

Jedna z bratislavských dominánt – kláštorný kostol Klarisiek – bude mať novú fasádu. Opravné práce začalo mesto realizovať už minulý týždeň. Týkajú sa uličnej fasády na Farskej ulici a dvorovej fasády kostola prístupnej z dvora komplexu Univerzitnej knižnice. Opravu mesto financuje z dotácie od vlády, ktorá bola na tento účel vyčlenená v spojitosti s prípravou na predsedníctvo SR v Rade EÚ.

„Tento objekt si skutočne zaslúži viac pozornosti, preto ma teší, že sme začali s prácami na obnove fasády. Je to totiž dôležitá dominanta Bratislavy, ktorá patrí k jedným z najstarších a najvýznamnejším architektonických diel a využíva sa na viaceré účely aj dnes – ako galerijný priestor, výstavné priestory, či aj ako koncertná sieň,“ vyjadril sa primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Fasády jednoloďového gotického kláštorného kostola pozostávajú z kamenných architektonických článkov, omietok, drevených dvojkrídlových vstupných dverí, vitrážových okien opatrených kovovými sieťami, klampiarskych medených prvkov, na ktorých sa prevádzajú udržiavacie práce.

V súčasnosti pokračujú práce na čistení kamenných prvkov ríms a pilierov. Zároveň sa začalo s otĺkaním omietok, vysekaním, vyškriabaním a vyčistením škár muriva.

Práce majú byť dokončené do polovice júla a realizujú sa pod dozorom mestskej organizácie Generálny investor Bratislavy a Krajského pamiatkového úradu Bratislava. Celý objekt prevádzkuje mestská organizácia Bratislavské kultúrne a informačné stredisko.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X