Knižnica otvorila jedenástu pobočku, samoobslužná knižnica sa nachádza na klinike na Antolskej

Kniznica_petrzalka.sk_.jpg
petrzalka.sk

Na Klinike pre deti a dorast A. Getlíka na Antolskej ulici pribudla 4. mája samoobslužná knižnica. Deti, ktoré sú tam hospitalizované, si tak budú môcť kedykoľvek vybrať peknú knihu na čítanie a prežiť časť hospitalizácie vo svete fantázie. Príbehy so šťastným koncom, ako je to už u rozpávok zvykom, dopĺňajú nádherné ilustrácie, ktoré deti potešia, pobavia aj poučia.

Knižnicu otvorili za účasti primára Jána Červenku a prednostky kliniky Kataríny Furkovej, riaditeľky ZŠ pri zdravotníckom zariadení Bratislava Zuzany Skákalovej, učiteliek, sestričiek a samozrejme detí starosta Petržalky Vladimír Bajan a riaditeľka Miestnej knižnice Petržalka Katarína Bergerová.

Pri príležitosti trojdňového podujatia Dní detskej knihy sa nemocnici venovali obrazy od ilustrátorov detských knižiek, ktoré budú zdobiť chodby a izby. Knihy bude knižnica priebežne dopĺňať a obmieňať tak, aby si každý pacient – od predškolákov až po tých „násťročných“ našiel to svoje dielko na spríjemnenie pobytu na klinike.

„Malým pacientom želám skoré uzdravenie, aby si nedočítanú knihu prišli radšej požičať už zdraví na niektorú z desiatich pobočiek našej knižnice,“ zaprial deťom Vladimír Bajan a poďakoval riaditeľke knižnice za zriadenie tejto veľmi dôležitej jedenástej pobočky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk