Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
knižnica
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: Karlova Ves
11. marca 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Knižnica v Karlovej Vsi má nový knižničný informačný systém, je rýchlejší a efektívnejší

V Karloveskej knižnici pribudol nový knižničný informačný systém, ako uviedla táto bratislavská mestská časť prostredníctvom svojej webovej stránky, tento systém je rýchlejší, efektívnejší a nayvše plne vyhovuje súčasným knižničným trendom a potrebám.

Ako dodala mestská časť Karlova Ves, systém obsahuje prehľadný a rýchly webový katalóg s podporou mobilných zariadení. Návštevníci nájdu presmerovanie naň na webovej stránke knižnice www.karloveskakniznica.sk. „Keďže umožňuje preberanie záznamov zo Slovenskej národnej knižnice a iných knižníc, uľahčuje aj registráciu nových kníh,“ uviedla mestská časť.

„Novinkou pre čitateľov je možnosť získavať informácie o stave svojej čitateľskej karty a rezervácie kníh prostredníctvom čitateľského konta. Pribudne aj systém s čiarovými kódmi a moderné blokovanie platieb. Pre zlú situáciu s vymáhateľnosťou kníh knižnica prichádza s lepším systémom upozornení na prekročenie výpožičnej lehoty. Preto odporúčame čitateľom vrátiť dlho nevrátené knihy čím skôr,“ informoval o možnostiach nového systému vedúci karloveskej knižnice Tomáš Prištiak.

Podľa ďalších dostupných informácií má knižnica aktuálne viac než 1300 aktívnych čitateľov a každý mesiac sa teší z účasti približne 200 návštevníkov podujatí. „Záujem čitateľov o dianie a návštevnosť programu sa snažíme zvýšiť aj skvalitnením prostredia a zlepšovaním podmienok v knižnici. Cieľom pri prechode na nový systém bolo tiež šetriť čas knihovníkov, ktorý sa tak viac môžu venovať poradenstvu a výberu literatúry pre čitateľov,“ dodal Tomáš Prištiak.

Nový systém bol v knižnici nainštalovaný v januári tohto roka a pracovníčky knižnice absolvovali zaškolenie. Ako uvádza knižnica, systém bude spustený do prevádzky v marci 2019. „Nové komplexné riešenie knižničného informačného systému získala Karloveská knižnica vďaka grantu z Fondu na podporu umenia,“ napísala Karlova Ves na svojej webovej stránke.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X