Knižnica v Novom Meste informuje svojich čitateľov prostredníctvom SMS

BRATISLAVA: Nová knižnica na ZŠ Dudova
BRATISLAVA: Nová knižnica na ZŠ DudováKnihy v pobočke miestnej knižnice v budove základnej školy Dudová, ktorú slávnostne otvoril starosta MČ Bratislava - Petržalka Vladimír Bajan. Bratislava, 2. september 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Čitatelia z bratislavskej mestskej časti Nové Mesto budú dostávať z obecnej knižnice informácie o dostupnosti kníh alebo prekročení výpožičnej doby prostredníctvom SMS.

Správy budú automaticky chodiť všetkým čitateľom, ktorí pri zápise poskytli telefonický kontakt. „Knižnica Bratislava – Nové Mesto spúšťa tento projekt ako prvá verejná knižnica v Bratislavskom kraji,“ povedal starosta tejto mestskej časti Rudolf Kusý.

Ako uviedol Ján Borčin z novomestského úradu, za túto službu sa platiť nebude. Ak bude mať čitateľ záujem o konkrétny knižničný titul, ktorý si niekto požičal, zarezervuje si ho priamo v knižnici cez svoju čitateľskú kartu. „V okamihu, keď sa titul vráti, prvému čitateľovi v poradí, ktorý má na daný titul rezerváciu, automaticky odošlú esemesku o tom, že titul je pripravený a môže si ho prísť vyzdvihnúť na konkrétne pracovisko knižnice,“ približuje riaditeľka novomestskej knižnice Jana Vozníková.

Cez SMS budú zasielať aj upomienky tým čitateľom, ktorí prekročili výpožičnú dobu. Za deti budú tieto správy chodiť zákonnému zástupcovi. Knižnica na SMS ušetrí poplatky za poštovné. „Cena SMS cez systém je pre nás symbolická. Doterajšie poplatky za prekročenie výpožičnej doby nám nepokrývali náklady na poštovné pri písomnom zasielaní upomienok,“ dodáva riaditeľka Vozníková.

Funkciu zasielania SMS notifikácií umožnila nová verzia knižnično-informačného systému. V ďalšej etape pristúpi novomestská knižnica aj k zasielaniu upozornení prostredníctvom e-mailovej komunikácie. V marci na centrálny server napoja aj poslednú pobočku na Jeséniovej ulici. Čitateľom bude k dispozícii aj internetová stránka knižnice, na ktorej budú môcť sledovať svoje čitateľské kontá. Novomestská knižnica, ktorej centrála sídli na Pionierskej ulici, poskytuje svoje služby čitateľom aj vo svojich štyroch pobočkách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk