Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislava, pohľadnica
ilustračné: www.facebook.com
21. januára 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Knižnica vyhlásila súťaž pre deti, témou je Bratislava dnes a pred 100 rokmi

Mestská knižnica v Bratislave v spolupráci s verejnými knižnicami v Bratislave – Staromestskou knižnicou, Knižnicou Ružinov, Knižnicou Bratislava – Nové Mesto a Miestnou knižnicou Petržalka vyhlasujú 8. ročník súťaže vlastnej tvorby školákov Bratislava, moje mesto 2018.

Mottom súťaže je Bratislava dnes a pred 100 rokmi a témou Príbeh jedného miesta. Informovala o tom Zuzana Liptáková z Mestskej knižnice v Bratislave. „Vyberte si jedno miesto – budovu, ulicu, park, štvrť, a zachyťte jeho príbeh. Oceníme, ak v prácach bude zaznamenaná práve zmena a vývoj, miesto teraz a predtým, nielen opis. Na čo slúžilo kedysi a dnes? Aký príbeh sa k nemu viaže? Je späté s nejakým tajomstvom? Ako sa zmenilo a prečo? Má šancu pretrvať ďalších 100 rokov?“, píše sa v tlačovej správe. Súťažné práce možno poslať do 30. apríla.

Súťaží sa v troch kategóriách – najmladší žiaci (1. a 2. ročník ZŠ), mladší žiaci (3. – 5. ročník ZŠ) a starší žiaci (6. – 9. ročník ZŠ, respektíve prima až kvarta osemročných gymnázií). Školáci môžu napísať literárnu prácu, urobiť komiks či výtvarnú prácu. Pri literárnych prácach môžu žiaci tému uchopiť ľubovoľne – pomocou personifikácie miesta, úvahy, poviedky, príbehu, rozprávky či básne. Práce by mali mať rozsah maximálne štyri strany A4. „Oceníme originálny nápad, fantáziu, myšlienku príbehu a zručnosť v písaní v rámci daného žánru,“ informuje Liptáková.

Pri komiksoch sa fantázii medze nekladú, len treba dodržať tému. Vo výtvarných prácach ocenia originalitu, nápad a výtvarnú zručnosť. Tiež musí byť viditeľné zadanie. Môže to byť dielo jednotlivca alebo triedneho kolektívu.

Na toto nezabudnite

Všetky literárne aj výtvarné práce musia obsahovať tieto údaje: meno a priezvisko, vek, trieda, adresa školy i bydliska, emailový a telefónny kontakt. Práce treba odovzdať do 30. apríla – osobne na Úseku literatúry pre deti a mládež na Kapucínskej 1, poštou na korešpondenčnú adresu: Mestská knižnica v Bratislave, Klariská 16, 814 79 Bratislava alebo elektronicky na adresu vedúcej detského úseku: [email protected]

„Tento rok oslavujeme 100. výročie vzniku Československa a 25. výročie vzniku samostatného štátu. Takmer počas celej doby je hlavným mestom Slovenska Bratislava. Za 100 rokov v ňom prežilo svoj život niekoľko generácií, mesto sa zmenilo, rozrástlo, zmodernizovalo, zmenila sa doba. Cieľom tohoročnej súťaže je zamyslieť sa a zobraziť vývoj a zmeny v Bratislave. Či už dobré alebo zlé,“ píše sa v tlačovej správe.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X