Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stratena kniha podujatie hra zaujimavost kniznica bratislava kraj.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.facebook.com
26. februára 2019 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Knižnice Bratislavského kraja si pripravili v marci projekt Stratené knihy

Projekt je sprievodným podujatím 20. ročníka Týždňa slovenských knižníc

Verejné knižnice Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) pripravili od 4. marca projekt pod názvom Stratené knihy. Ako ďalej informovala riaditeľka Malokarpatskej knižnice v Pezinku Daniela Tóthová, projekt je sprievodným podujatím 20. ročníka Týždňa slovenských knižníc.

Do projektu sa zapojilo 10 verejných knižníc BSK, sú nimi Malokarpatská knižnica v Pezinku, Mestská knižnica Bratislava, Staromestská knižnica, Knižnica Ružinov, Knižnica Bratislava – Nové Mesto, Miestna knižnica Petržalka, Mestská knižnica Modra, Mestská knižnica R. Morica Stupava, Mestská knižnica Senec a Miestna knižnica Rača. Zámerom projektu je spropagovať knihy a knižnice interaktívnou a zábavnou formou.

Ako teda bude projekt Stratené knihy vyzerať?

Podľa slov Tóthovej budú ľudia hľadať knihy označené špeciálnou nálepkou SOS! Stratila som sa! v zákutiach a zaujímavých častiach mesta. Približne 50 kníh poschovávajú pracovníci zúčastnených knižníc v okolí knižnice alebo v iných priestoroch a indíciami zverejnenými v knižniciach, na ich internetových a facebookových stránkach upozornia na miesto uloženia kníh.

Vo vnútri každej označenej stratenej knihy je navigácia, čo má nálezca s knihou urobiť, kam ju má vrátiť. Za odmenu ho v knižnici čaká malá odmena a výhody spojené s registráciou čitateľa. Scenár podujatia si knižnice prispôsobia podľa skúseností z predchádzajúceho roku tak, aby miesta uloženia a indície oslovili miestnu komunitu a aby sa hráči pri pátraní dozvedeli zaujímavosti o danom mieste, o jeho histórii a význame. Knižnice takto propagujú mesto alebo mestskú časť.

Týždeň slovenských knižníc sa uskutoční od 4. do 10. marca. Jeho cieľom je pozitívne zviditeľňovať knižnice celého Slovenska ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí. Slávnostné otvorenie sa uskutoční 4. marca v historickej radnici v Levoči. Ambasádorom Týždňa slovenských knižníc je člen činohry Slovenského národného divadla Ján Gallovič. Záštitu nad podujatím prevzala ministerka kultúry Ľubica Laššáková.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X