V koho rukách skončí Istropolis? Rozhoduje sa o jeho predaji

Budova Istropolisu
SITA

Kultúrne centrum Istropolis môže zmeniť majiteľa. Budovu, do ktorej sa už dlhé roky neinvestovalo, si údajne prezrelo aj niekoľko záujemcov. Informácie priniesol portál etrend.sk.

O predaji Istropolisu sa aj práve kvôli neinvestovaniu doň rozpráva už dlhšie. V roku 1999 rozhodol Krajský úrad o tom, že budova stratí status kultúrneho centra. Mestská časť Nové Mesto chcela vtedy centrum zachrániť a odkúpiť ho za vtedajších 150 miliónov slovenských korún, komplex však bol ocenený na 200 miliónov slovenských korún. O záchranu sa pokúsili aj starostovia všetkých mestských častí, ktorí chceli, aby Istropolis slúžil na kultúrne podujatia všetkým mestským častiam. Ani to sa nepodarilo.

Hoci Jednotný majetkový fond tvrdil, že o budovu je záujem, doteraz ju nepredali. Jedným z dôvodov mohli byť aj problémy s pozemkami, časť z nich patrila štátu. V súčasnosti je jediným vlastníkom pozemkov Jednotný pozemkový fond.

Ako uvádza etrend.sk, predaj sa pripravuje už niekoľko mesiacov a konalo sa niekoľko prehliadok budovy. O Istropolis majú mať záujem ľudia blízki spoločnosti J&T.

Predseda Rady OZ KOVO Emil Machyna pre etrend.sk potvrdil, že rokovania o predaji Istropolisu sú aktuálne a predstavenstvo sa nimi bude zaoberať. Keďže ide o historicky významnú obchodnú a dopravnú železničnú križovatku a dlhoročný kultúrny stánok, bude o budúcom využití areálu rozhodovať aj mesto. Pri posudzovaní žiadostí o toto územie sa bude mesto držať územného plánu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk