Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vlak kolaje zahoracik bsk.jpg
ilustračné: BSK
9. februára 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skBSK, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Koľajová doprava musí byť zabezpečená a slúžiť ľuďom, tvrdí Juraj Droba

O železničnej doprave v kraji, o tom ako by mala vyzerať, čo nové by mala priniesť, či kam má smerovať, spoločne rokovali bratislavský župan Juraj Droba a generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ZSSK Filip Hlubocký.

„Dôležité je nastaviť vzájomnú komunikáciu, spoluprácu a verejne hovoriť o tom, ako treba zabezpečiť koľajovú dopravu tak, aby sa obyvatelia Bratislavského kraja cítili lepšie. Tá musí plniť potreby ľudí a cestujúcich všeobecne, aby ľudia presadli z áut do hromadnej dopravy a využívali aj vlakové spoje,“ povedal na stretnutí predseda BSK Juraj Droba.

Viac vlakov od júna

„Komunikácia s predstaviteľmi samospráv je pre nás veľmi dôležitá. Len správne nastavenie súladu autobusovej dopravy s našimi vlakmi umožňuje dosiahnuť na všetky ergonomické, ekonomické a ekologické výhody verejnej dopravy. Som veľmi rád, že sme nášho akcionára, ministerstvo dopravy presvedčili, že bratislavská železničná doprava potrebuje posilnenie. Obyvatelia Bratislavského samosprávneho kraja sa môžu tešiť na viac vlakov už od tohto júna,“ hovorí Filip Hlubocký, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ZSSK.

„Veľmi vážnou témou sú však strategické investície do koľajníc a súvisiacej infraštruktúry, ktoré sú mimo priamej kompetencie ZSSK, no pre zahusťovanie vlakových spojení a zvyšovanie rýchlosti na koľajniciach sú dôležitejšie ako nákup nových vlakov. Pánovi županovi sme však prisľúbili pomoc pri spoločnom ‚lobbingu‘ aj v tomto smere,“ dodal.

Doprava je kľúčovou témou

Cieľom stretnutia, na ktorom sa zúčastnili aj bratislavská vicežupanka zodpovedná za oblasť dopravy Alžbeta Ožvaldová a zástupcovia ZSSK, bolo vzájomné informovanie sa o situácii v tejto oblasti a nastaviť vzájomnú spoluprácu na dlhodobej báze. Všetci sa zhodli, že pre rozvoj koľajovej dopravy je nastavenie súčinnosti a spolupráce prioritné.

Doprava je pre bratislavskú župu absolútne kľúčovou témou, preto na záver stretnutia predseda BSK predostrel návrh, aby ZSSK nominovala jedného svojho zástupcu do 11-člennej komisie pre posudzovanie žiadostí na výber nového riaditeľa odboru dopravy. Aj takto župan deklaroval, že spoluprácu so ZSSK myslí vážne a že názor ZSSK zaváži v rozhodovaní spolu s názormi poslancov a ďalších členov výberovej komisie. Výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa odboru dopravy BSK bol vypísaný minulý týždeň a potrvá do 16. februára.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X