Kolobežkár si nedal povedať: Policajti ho najprv našli spať pri kolobežke a neskôr jazdil v protismere

Mestska policia bratislava.jpg
Foto: Mestská polícia Bratislava

Policajti si niekoľko hodín po zásahu všimli toho istého muža na kolobežke. Jazdil v protismere a namerali mu 2 promile alkoholu v dychu.

Na linke Mestskej polície Bratislava oznámili okoloidúci muža ležiaceho na zemi. Policajtka a policajt z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie sa ihneď vybrali na miesto a hodnovernosť oznamu potvrdili. Na Beňadickej ulici v Petržalke našli muža ležiaceho na zemi a vedľa neho sa tiež nachádzala elektrokolobežka. Hliadka sa oňho postarala a potvrdila si uňho, že je poriadku a nemá zranenia.

Už po prvých chvíľach bolo hliadke jasné, že kolobežkár požil väčšie množstvo alkoholu. To potvrdila aj vykonaná dychová skúška. Muž pravdepodobne z kolobežky spadol a zaspal. „Nakoľko ho však hliadka neprichytila priamo pri jazde pod vplyvom alkoholu, ale až po páde, vyzvala ho, aby v žiadnom prípade ďalej na kolobežke nejazdil, ale ju odtlačil, prípadne, aby sa zviezol verejnou dopravou,“ uvádza Mestská polícia Bratislava na svojom webe.

Hliadka mestskej polície muža odprevadila na zastávku MHD a inštruovali ho, ako sa má pomocou verejnej dopravy dostať bezpečne domov. Ako sa neskôr potvrdilo, muž sa nenechal poučiť a riskoval svoj život aj zdravie svojho okolia svojou nebezpečnou jazdou pod vplyvom alkoholu.

Rovnaká hliadka si na Obchodnej ulici o tri hodiny neskôr všila v protismere jazdiaceho kolobežkára. Policajtka aj policajt muža okamžite spoznali. Šlo o toho istého kolobežkára, ktorého našli ležať v Petržalke. Telové kamery hliadky zaznamenali jeho nekoordinovanú jazdu a dychová skúška opäť preukázala požitie alkoholu, a to s výsledkom 2 promile alkoholu v dychu. Prípadom sa ďalej zaoberal Krajský dopravný inšpektorát.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk