Komenského námestie ožíva kultúrou

Foto komenskeho nam..jpg
Foto: BKIS

BRATISLAVA 24. septembra (BratislavaDeň.sk) – Komenského námestie sa nachádza za starou budovou SND. Do leta 2019 slúžilo ako parkovisko, teraz takmer zabudnutý priestor ožíva kultúrnymi podujatiami. Jeho stabilnou súčasťou je pingpongový stôl, ktorý čoraz častejšie využívajú Bratislavčania aj náhodní okoloidúci a červené stoly a stoličky z projektu Sadni si! V auguste sa na novootvorenom verejnom priestranstve uskutočnil ping-pongový turnaj, detské divadelné predstavenie, nechýbali spoločenské tance či kreatívne dielne.

Už tento štvrtok – 26.9. bude súčasťou Komenského námestia obľúbený projekt Hravé m(i)esto, ktoré pripravilo Bratislavské kultúrne a informačné stredisko. Od 17.00 – 19.00 sú pre najmenších pripravené omaľovánky, pexesá a pohodlné tulivaky, z ktorých si môžu pozrieť obľúbený príbeh o nezbednom Samkovu – Postrach Samko z dielne Teátra Neline.

3.10. sa v čase od 17.00 – 19.00 môžete zoznámiť s najstaršou stolovou hrou na svete – Go, ktorá je mimoriadne populárna najmä v  ázijských  krajinách.  O  pravidlách  hry, jej  pôvode a zaujímavostiach s ňou spojených porozpráva Pavol Lisý, ktorý je majstrom Európy v hre Go. Strategickú hru, ktorá je podobná šachu či dáme, si môžu záujemcovia aj zahrať.

Viac informácií o Komenského námestí nájdete tu.

Inzercia

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom