Komorné Spiegel Trio zahrá klasiku

hudobné nástroje, klavír, husle, violončelo
ilustračné: freedigitalphotos.net

Ôsmy koncert cyklu Hudobná mozaika bude opäť patriť klasickým hudobným dielam. Tentoraz v podaní skladateľov z Rumunska, Francúzska a Ruska.

Koncert sa v Malej sále Slovenskej filharmónie začne o 19. hodine. Ako prvá zaznie skladba rumunského skladateľa Georgea Enesca Serenade lointaine pre husle, violončelo a klavír, ktorú vystrieda dielo francúzskeho autora Mauricea Ravela, Trio pre klavír, husle a violončelo a mol. Na záver si publikum vypočuje Trio pre klavír, husle a violončelo a mol op. 50 od Piotra Iľjiča Čajkovského.

Spiegel Trio tvoria oceňovaní muzikanti. Ermir Abeshi (husle) je finalista husľovej súťaže Queen Elisabeth v Bruseli, nositeľ 2. ceny z Lipizerovej medzinárodnej husľovej súťaže v Gorizii a 2. ceny na Medzinárodnej husľovej súťaži Valsesia. Nikolay Shugaev (violončelo) je víťazom a laureátom mnohých medzinárodných súťaží. Napokon, Zlata Chochieva (klavír) je nositeľkou ocenení z desiatich medzinárodných klavírnych súťaží.

Koncert sa uskutoční v spolupráci s International Holland Music Sessions. Podrobnosti o programe Slovenskej filharmónie možno nájsť na jej webstránke http://www.filharmonia.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk