Komunálne voľby 2018: Počet kandidátov na primátorov, starostov a poslancov v Bratislavskom kraji odhalený

Komunálne voľby Bratislava
ilustračné: SITA

Agentúra SITA informovala, koľko kandidátov na post primátorov, starostov a poslancov budú ľudia v Bratislavskom kraji voliť.

Ľudia v Bratislavskom samosprávnom kraji si na komunálnych voľbách v sobotu 10. novembra budú voliť 89 starostov a primátorov a 942 poslancov. O post primátora Hlavného mesta SR Bratislavy sa uchádza 9 kandidátov a 1 kandidátka. O post primátora Bratislavy sa uchádzajú súčasný primátor mesta Ivo Nesrovnal, Ján Mrva, Iveta Plšeková, Václav Mika, Jaroslav Brada, Matúš Vallo, Miroslav Vetrík, Andrej Trnovec a Roman Ruhig.

V Malackách kandidujú na post primátora 2 kandidáti a to súčasný primátor mesta Juraj Říha a Marian Novota. V Pezinku kandiduje na post primátora 5 kandidátov a to Igor Hianik, súčasný primátor mesta Oliver Solga, Jozef Chynoranský, Richard Oravec a Kvetoslava Štrbová. V Senci chcú byť primátormi mesta 3 kandidáti – Dušan Badinský, Rudolf Bittner a Mária Hudáková.

Komunálne voľby sa budú konať v sobotu 10. novembra. Voliť budete môcť od 7. hodiny rána do 22. hodiny večer v 6 021 volebných miestnostiach.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk