Komunikácie a zeleň vo Vlčom hrdle budú v správe Ružinova, doteraz ich vlastnil Slovnaft

Vlcie hrdlo komunikacie cesty.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Pozemky, cesty, chodníky a zeleň vo Vlčom hrdle sú v súkromnom vlastníctve spoločnosti Slovnaft.

Komunikácie a zeleň na sídlisku Vlčie hrdlo v Bratislave budú po novom v správe mestskej časti Ružinov. Rozhodli o tom ružinovskí poslanci na zastupiteľstve.

Ako vysvetlil starosta mestskej časti Martin Chren, Vlčie hrdlo je síce súčasťou Ružinova, avšak pozemky, cesty, chodníky a zeleň sú súkromným vlastníctvom spoločnosti Slovnaft. „Tým pádom síce obyvatelia Vlčieho hrdla platia dane rovnako ako ostatní obyvatelia Ružinova, ale nedostávajú za ne od nás takmer žiadne služby,“ poznamenal starosta.

Na zastupiteľstve poslanci schválili bezplatné nadobudnutie verejných komunikácií s celkovou výmerou viac ako 13-tisíc metrov štvorcových vo Vlčom hrdle do vlastníctva mestskej časti, s cieľom prevzatia starostlivosti o tieto komunikácie.

Ďalej schválili nájom pozemkov s rozlohou viac ako 29-tisíc metrov štvorcových za účelom prevzatia starostlivosti o verejnú zeleň, na 15 rokov.

Ďalším odsúhlaseným bodom bola výpožička priestoru garáže od spoločnosti Slovnaft za účelom uskladnenia mechanizmov na údržbu zelene a verejných priestranstiev. Posledným bodom bolo schválenie nájmu novovytvoreného pozemku s účelom výstavby a prevádzky cyklotrialovej dráhy pre verejnosť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk