Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
aplikacia-vrakuna-telefon-mobil-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages
16. septembra 2021 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Komunikáciu so staromestským stavebným úradom je jednoduchšia, nájdete ho už aj v aplikácií

Staromestský stavebný úrad je na základe štatistík za posledné dva roky činný a aktívne komunikuje.

Staré Mesto spúšťa novú aplikáciu na komunikáciu so stavebným úradom. Na brífingu o tom informovala starostka mestskej časti Zuzana Aufrichtová.

Pristúpili sme k zmenám v procesoch, akými komunikuje staromestský stavebný úrad s obyvateľmi. Vzhľadom na početné otázky, ktoré vznikajú smerom k stavebnému úradu, sme k tomu pristúpili operatívne a konštruktívne,“ uviedla Aufrichtová.

Staré Mesto má už viac ako dva roky zriadenú aplikáciu SOM Staré Mesto, ktorá je využívaná Staromešťanmi a má už viac ako 11-tisíc užívateľov.

Tlačidlo Stavebný úrad

Súčasťou aplikácie Starého Mesta je aj tlačidlo s názvom Stavebný úrad, ktoré umožňuje komukoľvek podať podnet k informáciám týkajúcim sa stavebného úradu.

Myslím, že tým príde k významnému zlepšeniu toku informácií,“ poznamenala starostka. Zároveň dodala, že staromestský stavebný úrad je na základe štatistík za posledné dva roky činný a aktívne komunikuje.

Za rok 2020 bolo uzavretých 1 494 spisov v rámci pôsobenia stavebného úradu, viac ako 3 350 odoslaných písomností, 481 rozhodnutí vo veci, 614 uzavretých ohlásení a 847 odoslaných písomností vo veci ohlásení,“ uviedla starostka.

V roku 2020 stavebný úrad prijal 190 infožiadostí, pričom 99 percent z nich bolo vybavených v lehotách. „V roku 2020 bolo na stavebnom úrade v Starom Meste 13 odborných zamestnancov,“ dodala.

Evidencia stavebného úradu

Od januára do augusta 2021 eviduje Stavebný úrad Staré Mesto 877 uzavretých spisov, 1 785 odoslaných písomností, 317 rozhodnutí vo veci, 340 uzavretých ohlásení a 517 odoslaných písomností vo veci ohlásení.

Prijatých bolo 115 infožiadostí, ktoré boli v lehote vybavené,“ skonštatovala Aufrichtová. K 31. augustu bolo otvorených 1 263 spisov.

Čísla hovoria o tom, že stavebný úrad koná aktívne, v prípade, že podania obsahujú všetky náležitosti v zmysle zákona,“ poznamenala.

Množstvo konaní

Počet nových spisov v tomto roku je 658. Bežná lehota stavebného konania až do vydania rozhodnutia v rámci zákonných lehôt je približne 10 a pol mesiaca.

K dnešnému dňu na stavebnom úrade pracuje 10 odborných zamestnancov, pričom na osobu prislúcha 110 konaní,“ uviedla starostka.

Uľahčenie komunikácie

Stavebný úrad je preťažený, preto nezvláda konzultovať mimo konzultačných hodín. Práve nová aplikácia by mala uľahčiť komunikáciu obyvateľov so stavebným úradom.

Aplikácia SOM Staré Mesto informuje o aktualitách, podujatiach či epidemickej situácii v Starom Meste a zverejňuje tiež operatívne informácie, ktoré sú ihneď prístupné užívateľom v mobilných telefónoch.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X