Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Romeo a Júlia
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
BSK
2. marca 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skBSK, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Koncerty Romeo a Júlia videlo už viac ako šesťtisíc stredoškolákov z Bratislavského kraja

Druhá fáza výchovno-vzdelávacích koncertov Romeo a Júlia autorského projektu „Harmónia sfér, Shakespeare-Prokofiev/Romeo a Júlia“ pokračuje v mesiaci marec piatimi moderovanými predstaveniami.

„Ide o unikátny kultúrno-vzdelávací projekt, ktorý ukazuje, že aj spojenie vážnej hudby a literatúry dokáže zaujať mladých ľudí. Predstavenia doteraz videlo 6-tisíc stredoškolákov z Bratislavského kraja,“ vyjadril sa k projektu bratislavský župan Pavol Frešo.

Bratislavský samosprávny kraj spolu s bratislavským konzervatóriom a Centrom pre filantropiu pripravili v jarnej časti kultúrno-vzdelávacieho podujatia Shakespeare-Prokofiev/Romeo a Júlia ďalšie predstavenia, ktoré opäť ukážu, že aj kultúra môže byť pre mládež zrozumiteľná, ak sa podá zaujímavým spôsobom.

Romeo a Júlia
BSK

Sériu jarných koncertov organizátori otvorili včera tromi predstaveniami. Dnes 2. marca sa koncerty konajú o 9.00 a o 11.30 hod. v priestoroch Koncertného štúdia 1 v budove Slovenského rozhlasu. Určené sú pre žiakov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja a pre žiakov druhého stupňa základnej školy.

Cieľom projektu je vzbudiť u žiakov záujem o vysoké umenie, divadlo a symfonickú hudbu, sprostredkovať kontakt so zlatým fondom svetovej literatúry a hudby a vychovať budúcu generáciu návštevníkov koncertných sál a divadiel.

Kultúrno-vzdelávacie predstavenia prinesú spojenie symfonickej hudby a činoherného slova, prezentované na báze stredoškolskej učebnej látky William Shakespeare (1564 – 1616) Romeo a Júlia. Študenti tak spoznajú nielen odborný výklad literárneho diela, ale prostredníctvom výberu symfonickej hudby k baletu Romeo a Júlia hudobného skladateľa Sergeja Prokofieva sa zoznámia s transformáciou príbehu do hudby samotnej.

Na podujatí sa predstaví 90-členný orchester Slovenského rozhlasu pod dirigentskou taktovkou Antona Popoviča, herci z Divadla Astorka – Róbert Jakab a Marián Miezga, ako aj Marián Prevendarčík, Martin Hronský, Sava Popovič a študenti hudobno–dramatického odboru Konzervatória v Bratislave. Moderátormi podujatí budú Adela Banášová a Peter Novák –Šarkan.

Organizátorom podujatia je nezisková organizácia Centrum pre Filantropiu a spoluorganizátorom Bratislavský samosprávny kraj. Záštitu na projektom aj tento raz prebralo Ministerstvo kultúry SR a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X