Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Magistrat bratislava kandidat kontrolor vyberove konanie praca mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com
9. apríla 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Koncom februára Bratislava hostila zahraničných projektových partnerov na podporu kreatívneho priemyslu

Bratislava sa chce inšpirovať moderným a inovačným ekosystémom španielskeho mesta a zapojiť do diania rôzne inštitúcie s cieľom zlepšenia podpory kreatívneho priemyslu.

V rámci projektu Urban Manufacturing sa koncom februára konalo stretnutie pracovnej skupiny Peer Review Bratislava – Vilnius na magistráte. Cieľom stretnutia bolo  vzájomne sa inšpirovať a pomôcť si. Bratislava mala byť nápomocná kolegom z Vilniusu pri hľadaní konkrétnych cieľov a postupov. Tie môžu následne zapracovať do svojho Akčného plánu zameraného na zadefinovanie smeru, ktorým sa chce mesto uberať pri implementácii rôznych inovácií, podpore podnikateľského a inovačného prostredia, komunikácii so stakeholdermi v meste a navrhnúť konkrétne postupy a procesy, ktoré mestu v týchto zámeroch pomôžu.

Odborným dozorom stretnutia boli skúsení experti z Birminghamu, ktorí v projekte Urban Manufacturing zastávajú pozíciu vedúceho partnera projektu.

Taktiež aj zástupcovia Bratislavy pôjdu do španielskeho mesta San Sebastian. Do Španielska sa pôjdu inšpirovať a naučiť sa niečo o miestnom inovačnom ekosystéme. V tomto meste sa taktiež budú môcť inšpirovať, definovať si predbežné ciele a cesty, ktorými by sa mesto Bratislava malo uberať v nadväznosti na podporu inovačného a podnikateľského potenciálu a spoluprácu so stakeholdermi pôsobiacimi v meste. Ide hlavne o inštitúcie ako sú vedecko-výskumné organizácie, univerzity, kreatívne dielne, ako aj podnikateľské subjekty s cieľom zlepšenia podpory kreatívneho priemyslu, začínajúcich podnikateľov a inovácií v meste ako takých.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X