Koncom februára Bratislava hostila zahraničných projektových partnerov na podporu kreatívneho priemyslu

Magistrat bratislava kandidat kontrolor vyberove konanie praca mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Bratislava sa chce inšpirovať moderným a inovačným ekosystémom španielskeho mesta a zapojiť do diania rôzne inštitúcie s cieľom zlepšenia podpory kreatívneho priemyslu.

V rámci projektu Urban Manufacturing sa koncom februára konalo stretnutie pracovnej skupiny Peer Review Bratislava – Vilnius na magistráte. Cieľom stretnutia bolo  vzájomne sa inšpirovať a pomôcť si. Bratislava mala byť nápomocná kolegom z Vilniusu pri hľadaní konkrétnych cieľov a postupov. Tie môžu následne zapracovať do svojho Akčného plánu zameraného na zadefinovanie smeru, ktorým sa chce mesto uberať pri implementácii rôznych inovácií, podpore podnikateľského a inovačného prostredia, komunikácii so stakeholdermi v meste a navrhnúť konkrétne postupy a procesy, ktoré mestu v týchto zámeroch pomôžu.

Odborným dozorom stretnutia boli skúsení experti z Birminghamu, ktorí v projekte Urban Manufacturing zastávajú pozíciu vedúceho partnera projektu.

Taktiež aj zástupcovia Bratislavy pôjdu do španielskeho mesta San Sebastian. Do Španielska sa pôjdu inšpirovať a naučiť sa niečo o miestnom inovačnom ekosystéme. V tomto meste sa taktiež budú môcť inšpirovať, definovať si predbežné ciele a cesty, ktorými by sa mesto Bratislava malo uberať v nadväznosti na podporu inovačného a podnikateľského potenciálu a spoluprácu so stakeholdermi pôsobiacimi v meste. Ide hlavne o inštitúcie ako sú vedecko-výskumné organizácie, univerzity, kreatívne dielne, ako aj podnikateľské subjekty s cieľom zlepšenia podpory kreatívneho priemyslu, začínajúcich podnikateľov a inovácií v meste ako takých.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom