Koncom týždňa treba v Bratislave a okolí rátať s ochladením, pozrite si predpoveď

Oblaky, počasie, zamračené
Foto: ilustračné, pixabay.com

Zdá sa, že babie leto pomaly končí a o chvíľu vytiahneme zo skríň hrubšie vetrovky. Podľa predpovede Slovenského hydrometeorologického ústavu treba rátať ku koncu týždňa v Bratislave a okolí s ochladením. Ortuť teplomera klesne o niekoľko stupňov. 

Slovenský hydrometeorologický ústav zverejnil na svojej webovej stránke predpoveď počasia na najbližšie dni, podľa slovenských meteorológov bude v Bratislave a okolí takto.

Posledný deň pracovné dňa, a síce piatok 19. októbra má byť polooblačno. Nočná teplota sa bude pohybovať okolo 12 stupňov Celzia a počas dňa sa oteplí na stále príjemných 18 stupňov Celzia. V Bratislave zafúka len veľmi mierny východný vietor s rýchlosťou 1 m/s.

Začiatok víkendu poteší tých, ktorí radi výletujú popri slnečnom počasí. Ako hlási SHMÚ, v sobotu 20. októbra má byť len malá oblačnosť. Nočná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí okolo 11 stupňov Celzia a počas dňa sa ortuť teplomera vyšplhá na maximum 19 stupňov Celzia. Zafúka severný vietor rýchlosťou 3 m/s.

Koncom týždňa by podľa predpokladu slovenských meteorológov malo prísť k ochladeniu, klesnú nočné a rovnako i denné teploty. Oproti predchádzajúcim dňom pôjde o niekoľkostupňový skok.

Ako uvádza SHMÚ, v nedeľu 21. októbra bude v Bratislave a priľahlom okolí len malá oblačnosť. Počas noci sa ochladí na 7 stupňov Celzia a cez deň sa ortuť teplomera posunie iba o pár stupňov vyššie. Denná teplota by mala dosiahnuť maximum 13 stupňov Celzia. Deň navyše doplní severný vietor, ktorý zafúka rýchlosťou 5 m/s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk