Konečný zvrat: Nepovolené využívanie stanice Filiálka sa končí, budovy chcú zbúrať

Kolaz bratislava nove mesto filialka.jpg
Foto: Mestská polícia Bratislava

Osoby, ktoré tieto objekty neoprávnene využívali, dostávali upozornenia aj na to, že dôjde k uzatvoreniu budov. Teraz k tomu aj skutočne došlo. 

Bezpečnosť a čistota na železničnej stanici Filiálka v Bratislave by sa mali zlepšovať. Prispeje k tomu fakt, že došlo k uzatvoreniu opustených budov. V posledných mesiacoch Mestská polícia Bratislava, spolu s pracovníkmi miestnej časti Nové Mesto a zamestnancami Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny kontrolovala, priestory a upozorňovala prítomné osoby na neoprávnenosť ich konania.

Obyvatelia okolitých bytoviek sa dlhodobo stretávali s problémami spojenými s nepovoleným využívaním garáží na stanici Filiálka. Medzi problémy patrili napríklad nekontrolované pálenie odpadu a podozrenia z krádeží. Avšak, pretože priestory patria železničnej spoločnosti, mestská polícia a mestská časť mali obmedzené možnosti riešiť tieto problémy.

Osoby, ktoré tieto objekty neoprávnene využívali, dostávali upozornenia aj na to, že dôjde k uzatvoreniu budov. Teraz k tomu aj skutočne došlo. Tím mestskej polície z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie prešiel všetky priestory na Filiálke a zabezpečil, aby sa v nich nikto nenachádzal. Následne začali pracovníci miestneho úradu uzatvárať garáže, a v budúcnosti má dôjsť aj k ich zbúraniu.

Pre občanov je dôležité vedieť, že v prípade potreby je mestská polícia k dispozícii na linke 159. Bezpečnosť verejného priestoru je prioritou a aj tento krok ako uzatvorenie Filiálky je signál pre obyvateľov Bratislavy, ktorí dlhodobo riešili problémy spojené s neoprávneným využívaním opustenej stanice.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk