Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Voda_bateria_pixabay.com_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
18. októbra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Na konferencii Mestá a voda sa bude hovoriť o riekach i o kvalite vody

Voda, bezpečné zásobovanie vodou, rieky a vodný manažment sú témy, ktorými sa odborníci z Európy budú zaoberať na medzinárodnej konferencii Mestá a voda. Podujatie bude v utorok 25. októbra od 9. do 17. hodiny v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave.

Program na bratislavskom magistráte predstavili námestníčka primátora hlavného mesta SR Bratislavy Ľudmila Farkašovská i hlavná architektka Bratislavy Ingrid Konrád. Konferenciu rozdelia do troch tematických blokov. Prvým bude Mestá a bezpečné zásobovanie vodou, druhým Mestá a rieka a posledným bude Mestá a udržateľný vodný manažment. Bloky sa budú venovať udržateľnému vodnému manažmentu v mestách, urbanistickým vzťahom miest k vodným tokom a plochám. Témami budú aj kvalita vody, jej nedostatok i povodne.

„Príležitosti a riziká spojené s vodou majú vplyv na hospodársky rozvoj a prosperitu európskych miest v budúcnosti,“ pripomenula Ingrid Konrád. Podujatie sa tiež zameriava na uplatňovanie najlepších možných riešení miestnych politík v oblasti manažmentu vody.

Mestá a voda bude súčasťou podujatí, ktoré organizujú v rámci predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie. Zároveň bude tematicky nadväzovať na februárovú konferenciu v holandskom meste Leeuwarden, ktorá sa konala v rámci holandského predsedníctva v Rade EÚ.

Súčasťou pripravovanej udalosti je aj sprievodný program pre verejnosť. Pre ľudí pripravujú výstavu fotografií vodných nádrží Slovenska na Nádvorí sv. Juraja v Primaciálnom paláci, expozíciu mobilného protipovodňového hradenia, exkurzie do laboratória Výskumného ústavu vodného hospodárstva, ako aj do bratislavského vodárenského múzea. Viac informácií o programe konferencie môžu občania získať, ak napíšu na adresu [email protected]

Organizátorom konferencie Mestá a voda je primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal, pod záštitou UNESCO, SK PRES 2016 a ministerstva životného prostredia. Okrem primátora Iva Nesrovnala a ministra životného prostredia Lászloa Sólymósa na nej budú napríklad Wolfgang Zerobin z Vodárenskej spoločnosti Mesto Viedeň v Rakúsku, Alexander Mauritz z Kanalizácie mesta Mannheim v Nemecku, Štefan Polhorský zo Slovenského vodohospodárskeho podniku i Filipe Araújo z Kancelárie pre životné prostredie a inovácie v portugalskom meste Porto.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X