Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Budova konskej železnice
ilustračné: SITA
12. septembra 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

O Konskú železnicu nie je záujem, do súťaže na jej prenájom sa nikto neprihlásil

Do súťaže na prenájom budovy Konskej železnice na Krížnej ulici blízko Trnavského mýta sa neprihlásil žiadny záujemca. Uviedol to starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Budova je jedným z najstarších objektov v tejto časti Bratislavy. Mestská časť v súčasnosti využíva iba časť budovy a aj to len v čase sobášov, zvyšnú časť budovy nevyužívajú. „Základnou podmienkou súťaže bola cena. Mestská časť chcela mať z Konskej železnice úžitok, peniaze by sme mohli využiť na rekonštrukciu škôl, škôlok či ciest. Keďže sa nikto neprihlásil, túto cestu opúšťame a budeme diskutovať s ľuďmi o tom, ako tieto priestory nekomerčne využiť,“ spomenul s tým, že priestory si môže do správy zobrať novomestské stredisko kultúry, môžu tam byť krúžky pre deti i múzeum s galériou.

Verejnú obchodnú súťaž na prenájom pamiatky, ktorú má Nové Mesto vo svojom erbe, vyhlásili 23. júna. Lehotu na podávanie súťažných návrhov stanovili do 15. augusta. Jej priestory boli podľa samosprávy vhodné pre kancelárie, administratívu, prevádzky obchodu i verejnoprospešné účely. O vyhlásení súťaže na prenájom budovy rozhodli novomestskí miestni poslanci na júnovom zasadnutí zastupiteľstva.

Zastupiteľstvo schválilo nájomné vo výške 53 074 eur ročne. Vyhlásenie súťaže sa v júni nepáčilo poslankyni Zuzane Rattajovej. „To, že sa do súťaže nikto neprihlásil hovorí o tom, že podmienky zle nastavili. Pre občianske združenia, ktoré by tam mohli priniesť kultúru, boli podmienky drahé a nevedeli by ich zaplatiť,“ uviedla Rattajová s tým, že budova má ostať otvorená pre obyvateľov a je škoda prenajať ju pre komerčný účel.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X