Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Taxikár, taxík
ilustračné: SITA
23. mája 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Kontrola taxikárov ukázala, že stále riskujú vysoké pokuty

Mestskí policajti v Bratislave vykonali v tomto roku 95 kontrol taxikárov. Tie ukázali, že situácia v tejto oblasti sa začína zlepšovať, no i napriek tomu sa stále medzi taxikármi nájdu vodiči, ktorí používajú vozidlá bez overených taxametrov, jazdia bez predpísaného označenia, prípadne im chýbajú predpísané doklady na vykonávanie tejto činnosti.

„Z doterajších kontrol len 57 taxikárov používalo vozidlá, ktoré boli správne označené, v ktorých boli používané overené taxametre a vodičom nechýbali prepísané doklady na vykonávanie tejto činnosti. U zvyšných sme zistili 38 rôznych závad, pričom v 9 prípadoch išlo o používanie vozidiel s neovereným taxametrami, 10-tim vozidlám chýbalo predpísané označenie. 11 vodičov vykonávalo túto činnosť bez predpísaných dokladov. Tieto porušenia boli z našej strany zadokumentované a boli odstúpené na doriešenie príslušnému správnemu orgánu,“ hovorí vrchný komisár Ing. Ivan Lechner, náčelník bratislavskej mestskej polície.

Mestská polícia tieto kontroly vykonáva aj v súčinnosti s Policajným zborom SR. Aj počas poslednej kontroly mestská polícia prekontrolovala osem taxikárov na Nám. F. Liszta a pod Mostom SNP. Kontroly ku cti taxikárov dopadli dobre. Až na dva prípady, kedy sa k slovu dostali pokutové bločky, a to za státie taxíkov v priestore zastávok MHD pod Mostom SNP.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X