Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
zmrzlina kontrola zdravotníctvo pixabay
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, pixabay.com
12. augusta 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Kontrola zmrzlín odhalila nedostatky, udeľovali aj pokuty

Zo 165 odobratých vzoriek zmrzliny v Bratislavskom kraji ich nevyhovelo 14, niekoľko zmrzlinární dostalo pokuty v celkovej výške 600 eur.

V Bratislavskom kraji vykonával Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave (RUVZBA) kontrolu nebalených zmrzlín. „Zo 165 odobratých vzoriek zmrzlín 14 nevyhovelo požiadavkám platnej legislatívy,“ uviedol regionálny hygienik Otakar Fitz v predbežnej správe z kontroly.

Kontroly budú vykonávať až do septembra. Pracovníci RUVZBA zatiaľ skontrolovali 66 prevádzok s výrobou alebo predajom nebalenej zmrzliny. Zo spomínaných 14 nevyhovujúcich vzoriek ich osem nevyhovelo pre zvýšené množstvo koliformných baktérií, dve nevyhoveli pre výskyt baktérií rodu Enterobacteriaceae, dve pre kombináciu nadlimitného množstva koliformných baktérií a výskytu baktérií Enterobacteriaceae a dve pre výskyt koagulázopozitívnych stafylokokov.

Pracovníkom, ktorí boli zodpovední za tieto nedostatky, udelili celkovo štyri blokové pokuty. V jednom prípade dokonca začali správne konanie vo veci uloženia pokuty z dôvodu prevádzkovania výrobne bez súhlasu orgánu verejného zdravotníctva.

„Kontroly sú zamerané na dodržiavanie hygienických požiadaviek pri výrobe, manipulácii a predaji nebalenej zmrzliny a požiadaviek na jej označovanie, pričom sú kontroly spojené s odberom vzoriek, ktorý je zameraný na mikrobiologické a chemické vyšetrenie zmrzliny,“ uviedol Fitz.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X