Kontrolór odhalil pri výstavbe pochybenia: Fontáne v Karlovej Vsi nepostavili vodovodnú prípojku

Fontana pribisova karlova ves.jpg

Fontána v bratislavskej Karlovej Vsi nemá už zopár rokov vodovodnú prípojku.

V roku 2011 sa obnovovala pešia zóna na Pribišovej ulici a súčasťou prác bola aj výstavba novej fontány. Zhotoviteľ však nedostaval vodovodnú prípojku, aj keď v preberacom protokole ku stavbe konštatoval, že všetko je v poriadku. Miestny úrad Karlova Ves o tom informoval na základe zistení, ktoré vykonal miestny kontrolór Miloslav Hrádek.

Karlova Ves investovala do fontány 469 830 eur, zaplatila však aj za neexistujúcu prípojku. Kontrolór preveril situáciu s firmou Strabag, ktorá bola zhotoviteľom fontány, ako aj s ľuďmi, ktorí sú podpísaní na preberacom protokole k stavbe. Po obhliadke strojovne kontrolór odhadol škodu na 17-tisíc eur. Miestny úrad chce celú záležitosť riešiť právnou cestou, keďže nesúhlasia s dohodou o urovnaní s firmou Strabag. Podľa miestnej časti totiž v dohode chýbajú viaceré dôležité časti, ako napríklad chýbajúce prílohy k „odsúhlaseným rozsahom nevykonaných prác alebo ich finančný objem„.

Nevybudovanie vodovodnej prípojky v skutočnosti znamená, že vodu manuálne dopĺňa pracovník Verejnoprospešných služieb Karlovej Vsi. Mestská časť už požiadala magistrát a Bratislavskú vodárenskú spoločnosť o súhlas s vybudovaním prípojky, aby bola fontána pripravená pred začiatkom sezóny. Prvé fontány sa spustia v Bratislave už 15. apríla.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk