Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hamburger burger jedlo.jpg
Ilustračné: pixabay.com
9. novembra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Kontrolóri si posvietili na bufety a automaty nachádzajúce sa v bratislavských školách

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave zverejnil na svojej webovej stránke informáciu o vykonaných cielených kontrolách. Tie boli zamerané na bufety, automaty a iné formy ambulantného predaja, ktoré sú zriadené v rámci zariadení určených pre deti a mládež v Bratislavskom kraji. Takto dopadli kontroly.

Ako uviedol Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave, pracovníci odboru hygieny detí a mládeže si počas septembra a októbra tohto roka posvietili na zariadenia rýchleho občerstvenia rôzneho typu, ktoré pôsobia pri školách. Podľa slov úradu sa celkovo vykonalo 28 kontrol, ktoré sa konali v rámci výkonu štátneho zdravotného dozoru. 

K najčastejším nedostatkom patrili podľa zistení úradu zdravotníctva tieto:

  porušovanie zásad osobnej hygieny (nekrytá vlasová časť hlavy, ozdobné predmety na rukách, nepoužívanie pracovného odevu),
  nevyužívanie šatní a ukladanie vrchného odevu v priestoroch bufetu,
  ukladanie nástrojov a čistiacich prostriedkov na upratovanie v priestore bufetu,
  v čase kontroly nepredloženie dodacích listov o potravinách, chýbajúce doklady o zdravotnej a odbornej spôsobilosti pracovníkov,
  nevykonávanie monitoringu teplôt v chladiacich zariadeniach,
  chýbajúce sieťky na oknách,
  pri kontrolách nápojových automatov bolo v jednom prípade zistené, že v sortimente nápojov boli zaradené aj kofeínové nápoje, hoci k nim mali prístup len pedagogickí pracovníci prostredníctvom čipu.

Ako dodal RÚVZ BA, vo všetkých zistených prípadoch boli prijaté nápravné opatrenia prevádzkovateľom zariadenia. Potešujúcou správou je, že vo väčšine prípadov boli zistené nedostatky odstránené okamžite alebo v krátkom časovom intervale. 

Ako na záver dodal regionálny hygienik Otakar Fitz: “V rámci kontrol bola uložená 1 bloková pokuta.”

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X