Kontrolované kúpaliská v kraji sú vyhovujúce, niektoré z prírodných ešte na analýzu čakajú

Slnecne jazera senec voda.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

V Bratislavskom kraji bola povolená prevádzka šiestich umelých letných kúpalísk a jedného prírodného kúpaliska.

Regionálny Úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bratislava označil kontrolované letné kúpaliská (LK) v Bratislavskom kraji za vyhovujúce.

Ako informovala hovorkyňa RÚVZ Katarína Nosálová, z doteraz kontrolovaných a schválených kúpalísk boli všetky po hygienickej stránke vyhovujúce a pripravené k začatiu prevádzky kúpacej sezóny 2022.

V Bratislavskom kraji bola povolená prevádzka šiestich umelých letných kúpalísk – LK Malacky, Bratislava – Delfín, Tehelné pole, Matador, Lamač, Rosnička a jedného prírodného kúpaliska – Slnečné jazerá Senec.

Prírodné kúpaliská

Prevádzkovanie prírodného kúpaliska Zlaté Piesky a LK Zbojnička Rača, Krasňany, Modra, Pezinok-Sever, Aquapark Senec a Iuventa je podľa Nosálovej v riešení na základe podaných žiadostí.

LK Fajn klub, Summer Club – Incheba, biokúpalisko Tri vody, biokúpalisko Borovica zatiaľ nepožiadali o uvedenie priestorov kúpalísk do prevádzky,“ uviedla hovorkyňa RÚVZ.

Kúpať sa je možné aj na prírodných kúpaliskách Kuchajda, Vajnorské jazerá, Rusovce, Čunovo, Veľký Draždiak, Ivanka pri Dunaji, Hlboké jazero Senec, Nové Košariská, Plavecký Štvrtok a Malé Leváre – nakoľko vzorky vody preukázali vyhovujúcu kvalitu vody na kúpanie.

Kvalita vody

Kvalitu vody na prírodných kúpaliskách zaradených do monitoringu alebo s organizovanou rekreáciou budú kontrolovať v dvojtýždňových intervaloch a podľa aktuálnej situácie.

V lokalitách s neorganizovanou rekreáciou sa budú vykonávať len orientačné kontroly kvality vody na kúpanie dva až trikrát za sezónu alebo podľa aktuálnej situácie,“ poznamenala Nosálová s tým, že kontrolu bazénovej vody vykonajú raz za mesiac alebo podľa aktuálnej situácie.

Na webovej stránke www.ruvzba.sk budú počas kúpacej sezóny 2022 (každý týždeň vo štvrtok) zverejňovať aktuálne výsledky z rozborov vôd aj s poznámkou, či je voda vhodná na kúpanie. Informácie budú zverejňovať aj na sociálnej sieti ruvzba.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk