Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Internat univerzity komenskeho
Foto: archívne, uniba.sk
16. septembra 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Koronavírus potvrdili už aj na bratislavských internátoch Univerzity Komenského

Vzhľadom na prísne hygienické pravidlá počas ubytovania nie je predpoklad, že by mohol nakaziť inú osobu.

Na bratislavských internátoch Univerzity Komenského (UK) sa objavili prvé dva prípady ubytovaných s potvrdeným ochorením COVID-19. Informovala o tom vedúca UK Martina Mášiková.

Prvý prípad hlásil Vysokoškolský internát Družba. Ubytovaný strávil 3. septembra počas ubytovávania v internátnej izbe 20 minút a odcestoval domov. Následne 11. septembra sa u neho potvrdilo ochorenie COVID-19 a momentálne sa lieči doma,“ uviedla Mášiková.

Vzhľadom na prísne hygienické pravidlá počas ubytovania nie je predpoklad, že by mohol nakaziť inú osobu. Druhý prípad eviduje Vysokoškolské mesto Ľ. Štúra – Mlyny.

Izolačné izby

Študentku s pozitívnym výsledkom testu, ako aj jej spolubývajúcu sme ubytovali v izolačných izbách, internát im zabezpečí doručovanie stravy a bezpečnú likvidáciu odpadu,“ uviedla Mášiková a dodala, že študentka sa nakazila od svojej kolegyne a momentálne čakajú na termín ďalšieho testu.

Výučbového procesu sa nezúčastnili, v spoločných stravovacích zariadeniach neboli a minimalizovali kontakt s inými osobami na internáte,“ doplnila. Študenti mali bezpríznakový priebeh ochorenia.

V oboch prípadoch intenzívne komunikujeme s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Bratislave, ktorý dohľadáva ich blízke kontakty a osloví všetkých, ktorí by mali podstúpiť test. Zamestnanci internátov, ktorí pravidelne prichádzajú do kontaktu s ubytovanými, od začiatku septembra priebežne podstupujú testy na ochorenie COVID-19,“ uzavrela.

Bezpečný režim

Univerzita počas leta podnikla všetky potrebné kroky k nastaveniu čo najbezpečnejšieho režimu prevádzky. Situáciu monitoruje Permanentný krízový štáb UK, v prípade výskytu ďalších prípadov aktivuje prísnejšie opatrenia.

Opätovne apelujeme na študentov, aby sa správali zodpovedne, nezúčastňovali sa hromadných podujatí, obmedzili návštevy v cudzích izbách a dodržiavali hygienické a bezpečnostné pokyny. Špeciálne upozorňujeme na používanie rúšok v spoločných priestoroch, hlavne na toaletách a vo výťahoch,“ upozorňuje vedenie UK a zároveň vyzýva študentov, u ktorých sa potvrdí ochorenie COVID-19, aby čo najskôr kontaktovali študijné oddelenie svojej fakulty, prípadne vedenie internátov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X