Koronavírus potvrdili už aj na bratislavských internátoch Univerzity Komenského

Internat univerzity komenskeho
Foto: archívne, uniba.sk

Vzhľadom na prísne hygienické pravidlá počas ubytovania nie je predpoklad, že by mohol nakaziť inú osobu.

Na bratislavských internátoch Univerzity Komenského (UK) sa objavili prvé dva prípady ubytovaných s potvrdeným ochorením COVID-19. Informovala o tom vedúca UK Martina Mášiková.

Prvý prípad hlásil Vysokoškolský internát Družba. Ubytovaný strávil 3. septembra počas ubytovávania v internátnej izbe 20 minút a odcestoval domov. Následne 11. septembra sa u neho potvrdilo ochorenie COVID-19 a momentálne sa lieči doma,“ uviedla Mášiková.

Vzhľadom na prísne hygienické pravidlá počas ubytovania nie je predpoklad, že by mohol nakaziť inú osobu. Druhý prípad eviduje Vysokoškolské mesto Ľ. Štúra – Mlyny.

Izolačné izby

Študentku s pozitívnym výsledkom testu, ako aj jej spolubývajúcu sme ubytovali v izolačných izbách, internát im zabezpečí doručovanie stravy a bezpečnú likvidáciu odpadu,“ uviedla Mášiková a dodala, že študentka sa nakazila od svojej kolegyne a momentálne čakajú na termín ďalšieho testu.

Výučbového procesu sa nezúčastnili, v spoločných stravovacích zariadeniach neboli a minimalizovali kontakt s inými osobami na internáte,“ doplnila. Študenti mali bezpríznakový priebeh ochorenia.

V oboch prípadoch intenzívne komunikujeme s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Bratislave, ktorý dohľadáva ich blízke kontakty a osloví všetkých, ktorí by mali podstúpiť test. Zamestnanci internátov, ktorí pravidelne prichádzajú do kontaktu s ubytovanými, od začiatku septembra priebežne podstupujú testy na ochorenie COVID-19,“ uzavrela.

Bezpečný režim

Univerzita počas leta podnikla všetky potrebné kroky k nastaveniu čo najbezpečnejšieho režimu prevádzky. Situáciu monitoruje Permanentný krízový štáb UK, v prípade výskytu ďalších prípadov aktivuje prísnejšie opatrenia.

Opätovne apelujeme na študentov, aby sa správali zodpovedne, nezúčastňovali sa hromadných podujatí, obmedzili návštevy v cudzích izbách a dodržiavali hygienické a bezpečnostné pokyny. Špeciálne upozorňujeme na používanie rúšok v spoločných priestoroch, hlavne na toaletách a vo výťahoch,“ upozorňuje vedenie UK a zároveň vyzýva študentov, u ktorých sa potvrdí ochorenie COVID-19, aby čo najskôr kontaktovali študijné oddelenie svojej fakulty, prípadne vedenie internátov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk