Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
V Novom Meste bolo zrušených pre koronavírus 38 svadieb
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, gettyimages

Koronavírus prekazil mnoho svadieb, v Novom Meste museli zrušiť až 38 sobášov

Od marcovej 1. vlny pandémie musela mestská časť zrušiť 38 svadieb. Napriek tomu však tento rok zosobášila viac párov ako v roku 2019.

Niektorým párom, ktoré mali naplánované uzavretie manželstva v roku 2020 v Novom Meste, prepadol termín a svadby sa nedočkali. Pre bezpečnostné opatrenia boli desiatky svadieb zrušených.

Aj napriek koronavírusu sa po marci v Novom Meste sobášilo, no musel byť malý počet prítomných. „Podstatná časť sobášov bola uzavretá iba v zákonnom stanovenom počte šiestich prítomných – snúbencov, svedkov, starostu či poslanca a matrikárky,“ vysvetľuje vedúca Matričného úradu Bratislava-Nové Mesto Jana Horvatíková.

Ak sa zráta počet sobášov z januára, februára a polky marca, ktoré ešte nepoznačil koronavírus spolu so sobášmi do konca roka 2020, vyjde vyššie číslo zosobášených párov ako vlani. Kým tento rok bolo zosobášených 118 párov, v roku 2019 to bolo 113 párov. Z nich bolo 107 civilných sobášov a 11 cirkevných.

Najväčší počet manželstiev bol uzavretý v ´magické termíny´ ako 22.2., 4.4., 6.6., 8.8. a 10.10. Tieto termíny odsúhlasilo miestne zastupiteľstvo ako sobášne soboty,“ uviedol starosta Rudolf Kusý. Páry sa sobášili na rôznych miestach, najčastejšie to bolo v historickej budove Konskej železnice na Krížnej ulici.

Svoje „áno“ si v Novom Meste povedali aj páry, ktoré bývajú v iných mestských častiach. Najviac žiadostí o uzavretie manželstva bolo z Petržalky a Ružinova (bolo to 20 párov z celkových 118).

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X