Koučovi Slovana chýbajú nasadenie a túžba po víťazstve. Tvrdí, že sa niektorí hráči len vezú

HOKEJ KHL: Bratislava - Helsinki
Foto: SITA/Branislav Bibel

Vladimír Országh: „Niektorí hráči si asi neuvedomujú, že takú šancu, akú majú tu, v inom klube KHL nikdy nedostanú.“

Hráči Slovana Bratislava prišli v utorok aj o matematickú šancu na postup do play-off v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Okrem strát bodov a série prehier trápi belasých aj slabé nasadenie hráčov. Niektorí na ľade nebojujú dostatočne a ďalší to nedokážu zatiahnuť aj za nich.

Poriadne kritické slová do vlastných radov nasmeroval po utorkovej domácej prehre s Čeľabinskom (0:2) kapitán Michal Sersen a zdupľoval ich tréner Vladimír Országh. „Dnes v našej hre chýbalo veľmi veľa vecí. Ako keby si nikto neuvedomoval, že sme poslední v tabuľke. Ako keby to niektorých nehnevalo. Pár chalanov tu chce nechať dušu, ale ďalší sú tu akoby len na to, aby dohrali sezónu. To sa nemôže stať. Mali sme veľmi málo svetlých okamihov. Napríklad proti Jekaterinburgu ako top tímu z východnej vetvy, tak sme sa aj za nepriaznivého stavu tlačili do bránky a bojovali. Dnes tu bol papierovo slabší súper, aj keď hlavne v defenzíve absolvoval dobrý zápas, ale absolútne nám chýbal základ. Je to túžba presadiť sa a byť lepší ako súper,“ povedal po zápase hlavný kouč Slovana.

Vladimír Országh si na pozápasovej tlačovke nedával servítku pred ústa. „Tréneri aj lídri kabíny to skúšame po dobrom aj po zlom. Je to ťažká situácia. Prehrávame a čím ďalej, tým viac nám to zväzuje ruky. Nasadenie a túžba po víťazstve by mali byť automatické, tu sa nikomu nemusíme doprosovať, aby tu nechal srdce. Tu hrá KHL, tu hrá za Slovan a za ľudí, ktorých chodí na štadión stále menej. To je absolútny základ, o ktorom by sme sa nemali ani baviť,“ poznamenal a jedným dychom pokračoval: „Niektorí hráči si asi neuvedomujú, že takú šancu, akú majú tu, v inom klube KHL nikdy nedostanú. Pripadá mi to tak, ako keby si niektorí hráči nevážili túto príležitosť. V prvom rade je to záležitosť nás trénerov, pretože my sme zodpovední za tím. Potom sú tu hráči, ktorí to odvádzajú na ľade. Pre nás musí byť každý zápas sviatok, ale bohužiaľ to tak nie je.“

V utorok Slovan nepremenil ani jednu z ôsmich presiloviek, aj to bolo dôvodom prehry s Traktorom. „Od začiatku sa sezóny trápime v presilovkách. Možno nám chýbajú nejakí rozdieloví hráči, ale mali sme osem presiloviek a musíme to tam nejako pretlačiť. Pozitívom je, že sme neinkasovali v oslabeniach. Dali sme však najmenej gólov v lige. Keď nevyužijeme početnú výhodu, tak nemôžeme vyhrať,“ priznal tréner belasých.

Vladimír Országh si pri opise situácie v Slovane pomohol prirovnaním. „Stačí, keď v každej lajne sa ‚vezie‘ len jeden hráč, tak to je ako stroj s nefungujúcimi súčiastkami, taký stroj sa veľmi skoro rozpadne. Nemáme hráčov, ktorí by to vzali na seba a dali napríklad hetrik. Ak chceme byť úspešní, tak musíme mať 22 hráčov, ktorí pôjdu na maximum v každom zápase. Toto nie je extraliga, kde spravíte päť chýb a možno dostanete gól. Tu vám top tímy dajú pri piatich chybách štyri, priemerné tímy tri a ostatné mužstvá dva góly. Pokiaľ budeme mať slabšie články a hráčov, ktorí sa vezú, tak nemáme šancu,“ dodal.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk