Kovové preliezačky pre deti budú v Devínskej Novej Vsi čoskoro už minulosťou, nahradiť by ich mali stromy a lavičky

Preliezacka deti devinska nova ves titulka.jpg

Kovové konštrukcie detských preliezačiek už v súčasnosti neslúžia a potrebujú investície. Devínska Nová Ves chce parky s týmito konštrukciami revitalizovať.

Na rôznych detských ihriskách po Slovensku ešte isto nájdeme kovové preliezačky rôznych klasických tvarov, ako napríklad tvar zemegule, oblúkového rebríka, veže alebo hrazdy. Mnoho z nás ich dôverne pozná, pretože sme na nich vyrástli. Tešili deti a skrášľovali dvory nových bytoviek. Preliezačky však už dosluhujú. Aj ich atraktivita už nie je to, čo bývala za niekdajších čias. Stoja na miestach, kam už väčšinou malé deti nechodia. Rodičia s deťmi majú zväčša k dispozícii nové ihriská s bezpečnými hernými prvkami.

Preliezacka deti devinska nova ves 2.jpg
Zdroj: https://www.devinskanovaves.sk/kultura-a-volny-cas/kovove-preliezacky

Kovové konštrukcie preliezačiek už doslúžili a pre ich bezpečné využitie by bolo potrebné investovať do nich čas, materiál a samozrejme peniaze. Devínska Nová Ves však prichádza s novým plánom ako tieto priestranstvá vyriešiť a opäť do nich vrátiť život.

Mestská čas sa chystá kovové prvky z verejných priestranstiev postupne odstrániť a pozemky v ich okolí od jari 2019 revitalizovať. Na priestranstvách by pribudli stromy, nové a opravené lavičky a smetné koše. Devínska Nová Ves sa aj po konzultácii s obyvateľmi rozhodla postupne do zelene dopĺňať aj cvičebné prvky pre teenagerov a dospelých.

Preliezacka deti devinska nova ves.jpg
Zdroj: https://www.devinskanovaves.sk/kultura-a-volny-cas/kovove-preliezacky
Preliezacka deti devinska nova ves 1.jpg
Zdroj: https://www.devinskanovaves.sk/kultura-a-volny-cas/kovove-preliezacky

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk