Kraj chce investovať do zariadení 42 miliónov eur

BSK, most, Malinovo, Zálesie
SITA

Bratislavský samosprávny kraj vyhlásil verejnú súťaž na stavebné činnosti súvisiace so zhodnocovaním, rekonštrukciou a udržiavaním vlastného majetku v 82 inštitúciách. Práce plánuje počas troch rokov a financovať ich chce zo svojich prostriedkov aj z peňazí Európskej únie.

Bratislavský samosprávny kraj plánuje počas troch rokov investovať do zariadení vo svojom vlastníctve predbežne 42 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty, resp. 50,4 mil. eur vrátane dane. Vyhlásil už verejnú súťaž na stavebné činnosti súvisiace so zhodnocovaním, rekonštrukciou a udržiavaním vlastného majetku. Ide o 82 inštitúcií v oblasti školstva, kultúry, sociálnej a zdravotnej starostlivosti.

Na financovanie prác chce kraj okrem vlastných prostriedkov využiť peniaze Európskej únie, napríklad zo súčasného Operačného programu Bratislavský kraj a nového Operačného programu Integrovaný Regionálny operačný program. Ďalšie zdroje by mohli predstavovať nórske fondy, prípadne programy cezhraničnej spolupráce Slovenska s Rakúskom a Maďarskom.

Ako vyplýva z oznámenia o vyhlásení tendra vo Vestníku verejného obstarávania, kraj zvažuje uzavrieť rámcovú dohodu so štyrmi účastníkmi. Ponuky sa budú otvárať 24. júla.

Uchádzači musia preukázať, že za posledné tri roky, teda 2012 až 2014, dosiahli celkový obrat minimálne 30 miliónov eur. Objem preukazovaných pozemných stavieb, uskutočnených v predošlých piatich rokoch, musí byť najmenej 30 miliónov eur. Aspoň jedna referencia by mala mať hodnotu minimálne štyri milióny eur a v prípade rekonštrukcie národnej kultúrnej pamiatky dva milióny eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk