Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sociálna oblasť, BSK
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
30. novembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Kraj ocenil ľudí pôsobiacich v sociálnej oblasti

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) ocenil trinásť ľudí pôsobiacich v sociálnej oblasti. Laureátmi ocenenia sa stali napríklad čestná stráž prezidenta Slovenskej republiky v kategórii dobrovoľníctvo a filantropia, kolektív autorov časopisu SMAJ-ko v kategórii kolektív zamestnancov a prijímateľov sociálne služby či spoločnosť Hewlett-Packard Slovakia v kategórii dobrovoľníctvo a filantropia.

Tretí ročník podujatia Ocenenie v sociálnej oblasti sa uskutočnil 29. novembra na Úrade BSK a jeho cieľom bolo oceniť poskytovateľa, prijímateľa a zamestnanca sociálnych služieb, fyzickú alebo právnickú osobu, ktorá vykonala významný čin, má mimoriadne výsledky alebo sa zaslúžila o spoločenský, kultúrny, športový, umelecký rozvoj v tejto oblasti, zorganizovala významné podujatie alebo je v niečom výnimočná v poskytovaní sociálnej služby, vyniká používaním inovatívnych terapií a metód práce s klientmi alebo svojimi aktivitami v oblasti sociálnych služieb reprezentuje Slovensko nielen u nás, ale aj v zahraničí. Návrhy na ocenenie mohli podávať zamestnanci a prijímatelia sociálnych služieb v týchto zariadeniach v pôsobnosti BSK a iné fyzické alebo právnické osoby do 2. novembra na Úrad BSK.

Podľa riaditeľky Odboru sociálnych vecí BSK Michaely Šopovej človek nepotrebuje k životu iba najnovšie výdobytky techniky či vedy, ale ukazuje sa, že najviac potrebuje práve lásku, pochopenie, dobrotivosť a vľúdnosť. „Dôležitý je pocit, že máme v blízkosti spriazneného človeka, ktorý nám rozumie, vie a chce nám pomôcť,“ povedala Šopová.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X