Kraj odovzdal pedagogickým pracovníkom do užívania 10 učiteľských bytov na Saratovskej

Byty, Saratovská
SITA

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v utorok odovzdal do užívania desať štartovacích bytov na Saratovskej ulici v Dúbravke pedagogickým aj nepedagogickým pracovníkom škôl v regióne. Dvojizbové učiteľské byty tak majú nových nájomníkov.

Podľa predsedu BSK Pavla Freša všetkých záujemcov o pridelenie bytu kraj rozdelil do viacerých kategórií podľa počtu bodov, ktoré dosiahli. „Snažili sme sa v bodovaní uprednostniť rodiny s deťmi, učiteľské páry a tých, ktorých zriaďovateľmi škôl je BSK. Chceli sme však dať šancu aj ostatným, preto sme prerozdelili byty do troch kategórií. Šesť bytov sme odovzdali na základe bodovania, zvyšné štyri získali nových nájomníkov po žrebovaní,“ povedal Frešo.

Na Úrad BSK prišlo 39 žiadostí od pedagogických aj nepedagogických pracovníkov na pridelenie bytu. Maximálny počet bodov pri posudzovaní žiadostí bol 170, minimálny 100. Náklady na bývanie v jednom z bytov budú učiteľov stáť 219,60 eura mesačne vrátane energií a všetkých ďalších poplatkov.

Dvojbunkové štartovacie byty pre učiteľov v priestoroch internátu na Saratovskej ulici v Dúbravke vznikli prestavbou internátnych izieb. V bytoch robili nové podlahy, osvetlenie, vymenili dvere, obklady aj sanitu. V každom byte je aj samostatná kuchynka s nábytkom. Celková rekonštrukcia všetkých desiatich bytov stála 147-tisíc eur vrátane DPH, čiže jeden byt stál približne 15-tisíc eur s DPH.

Pilotný projekt učiteľských bytov Bratislavský samosprávny kraj spustil ešte v roku 2014, keď odovzdal pedagogickým zamestnancom dva byty. Okrem učiteľských bytov poskytuje Bratislavský samosprávny kraj pedagogickým pracovníkom ubytovanie v ubytovacích zariadeniach a aj samotné školy poskytujú pedagógom ubytovanie v školských internátoch v prípade voľných kapacít, prípadne v nadbytočných priestoroch škôl prispôsobených na bývanie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk