Kraj odovzdal špeciálne hračky Centru včasnej intervencie. V budúcom roku vznikne požičovňa hračiek

centrum včasnej intervencie
BSK

Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) odovzdali špeciálne pomôcky-hračky pre neziskovú organizáciu Centrum včasnej intervencie Bratislava, ktoré je jediným zariadením tohto druhu v Bratislavskom kraji. Okrem neho funguje takéto centrum v Prešovskom a Žilinskom kraji.

Ako informovala hovorkyňa Bratislavského kraja Lucia Forman, Bratislavský kraj už niekoľko rokov organizuje medzi svojimi zamestnancami pred Vianocami zbierku a vždy vyberie niektoré zariadenie sociálnych služieb, ktorému poskytne pomoc. Tento rok zorganizovali vianočnú zbierku pre neziskovú organizáciu Centrum včasnej intervencie Bratislava, ktorá funguje od apríla tohto roka.

centrum včasnej intervencie
BSK

Deťom a ich rodinám, ktoré navštevujú centrum ambulantne, ale aj tým, ktorým sa služba odborníkmi centra poskytuje priamo v domácnostiach, najviac chýbali špeciálne terapeutické pomôcky. Práve pomôcky-hračky z vianočnej zbierky BSK sa stanú súčasťou budúcej požičovne hračiek. Tú zriadi Centrum včasnej intervencie Bratislava, ktoré pomáha deťom do sedem rokov so zdravotným znevýhodnením alebo s ohrozeným či oneskoreným vývinom dieťaťa v spolupráci s bratislavskou župou. Pomôcky budú nielen súčasťou výbavy odborníkov pri poskytovaní služieb deťom, ale budú si ich môcť v rámci terapie zapožičať pre svoje deti aj rodičia.

„Sme si vedomí toho, že sa rodia deti so zdravotným postihnutím, s rizikovým vývojom a je to veľmi veľká záťaž, tak pre rodinu ako aj pre širšiu komunitu. Považujeme za našu povinnosť poskytnúť pomocnú ruku aj týmto rodinám a zároveň našim občanom,“ povedala podpredsedníčka Bratislavského samosprávneho kraja Gabriella Németh.

„Bratislavský kraj v spolupráci s odborníkmi pripravuje Koncepciu služieb včasnej intervencie a prax nám ukázala, že služby centra sú pre rodiny profesionálnou a morálnou podporou a mnohokrát poslednou záchranou. Preto v roku 2016 plánujeme služby včasnej intervencie rozšíriť do ďalších častí nášho regiónu,“ dodali riaditeľka Odboru sociálnych vecí BSK Michaela Šopová a Erika Tichá, ktorá Centrum včasnej intervencie vedie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk