Kraj plánuje na Saratovskej ďalšie učiteľské byty

Saratovská ulica, byty pre pedagogických a nepedagogických pracovníkov
BSK

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) plánuje z internátu na Saratovskej ulici v bratislavskej mestskej časti Dúbravka vybudovať zariadenie na bývanie, ktoré bude celé patriť pedagógom a ich kolegom. Ako ďalej poznamenal predseda BSK Pavol Frešo, v súčasnosti už kraj odovzdal 12 bytových dvojizbových jednotiek určených pre učiteľov v tomto internáte.

„Naším dlhodobým cieľom je, aby sa z celej budovy stalo útočisko pedagogických aj nepedagogických pracovníkov v regióne, no to je zatiaľ hudba budúcnosti. Budeme pokračovať v dokončení celého poschodia, a potom sa pustíme do ďalšieho,“ povedal Frešo.

Dvanásť nových učiteľských bytov, ktoré vznikli v priestoroch internátu na Saratovskej ulici v Dúbravke, majú slúžiť pedagogickým aj nepedagogickým pracovníkom škôl v bratislavskom regióne. Ide o dvojbunkové štartovacie byty, ktoré majú rozlohu do päťdesiat štvorcových metrov a vznikli prestavbou internátnych izieb. O byt sa mohol uchádzať každý učiteľ alebo učiteľka v regióne a v byte môže bývať dovtedy, kým bude učiť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk