Kraj podporí kultúru a umenie sumou 400-tisíc eur. Žiadosti o grant možno podávať do konca týždňa

akcia, podujatie, ľudia
ilustračné: SITA

Dotácia je súčasťou novej stratégie rozvoja kultúry v Bratislavskom kraji, záujemcovia môžu o grant žiadať už len do piatka 7. augusta.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) podporí rozvoj kultúry a umenia sumou 400-tisíc eur. Dotácia je súčasťou novej stratégie rozvoja kultúry v Bratislavskom kraji, ktorú schválili krajskí poslanci v júni tohto roka.

Grantová výzva je určená pre subjekty tzv. nezriaďovanej kultúry, ale aj pre mestá, obce a kultúrne subjekty, ktoré vyvíjajú kultúrne aktivity na území Bratislavského kraja. Uchádzači sa o príspevok na podporu a rozvoj kultúry môžu uchádzať ešte do konca tohto pracovného týždňa.

Stačí vyplniť formulár žiadosti, ktorý je zverejnený na internetovej stránke Bratislavského samosprávneho kraja www.region-bsk.sk. K žiadosti treba ešte pripojiť popis projektu, plánovaný rozpočet a popis činnosti žiadateľa, chýbať nesmie ani čestné vyhlásenie a výpis z obchodného registra.

„Ostatné potvrdenia sa prikladajú až v prípade, že je žiadosť podporená,“ povedala riaditeľka odboru cestovného ruchu a kultúry BSK Zuzana Šajgalíková.

Žiadosti o grant bude posudzovať Rada BSK pre kultúru a umenie, ktorú na tento účel vymenoval predseda kraja Pavol Frešo. Ide o poradný orgán zložený z odborníkov na kultúru, ktorý bude hodnotiť projekty uchádzajúce sa o grant.

Hodnotiť budú originalitu, kvalitu, rozvojový potenciál a prínos projektov pre kultúru v Bratislavskom kraji. Rada bude prizerať aj na hospodárnosť projektu, mieru realizovateľnosti a renomé žiadateľa.

„Rada sa uznesie na tom, ktoré projekty a akou sumou odporúčajú podporiť,“ vysvetlila Šajgalíková s tým, že projekty budú potom prerokované ešte v dotačnej komisii. O dotáciách nad 2 500 eur bude musieť rozhodnúť ešte krajské zastupiteľstvo, ktoré bude najbližšie zasadať na konci septembra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk