Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
akcia, podujatie, ľudia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
4. augusta 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Kraj podporí kultúru a umenie sumou 400-tisíc eur. Žiadosti o grant možno podávať do konca týždňa

Dotácia je súčasťou novej stratégie rozvoja kultúry v Bratislavskom kraji, záujemcovia môžu o grant žiadať už len do piatka 7. augusta.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) podporí rozvoj kultúry a umenia sumou 400-tisíc eur. Dotácia je súčasťou novej stratégie rozvoja kultúry v Bratislavskom kraji, ktorú schválili krajskí poslanci v júni tohto roka.

Grantová výzva je určená pre subjekty tzv. nezriaďovanej kultúry, ale aj pre mestá, obce a kultúrne subjekty, ktoré vyvíjajú kultúrne aktivity na území Bratislavského kraja. Uchádzači sa o príspevok na podporu a rozvoj kultúry môžu uchádzať ešte do konca tohto pracovného týždňa.

Stačí vyplniť formulár žiadosti, ktorý je zverejnený na internetovej stránke Bratislavského samosprávneho kraja www.region-bsk.sk. K žiadosti treba ešte pripojiť popis projektu, plánovaný rozpočet a popis činnosti žiadateľa, chýbať nesmie ani čestné vyhlásenie a výpis z obchodného registra.

„Ostatné potvrdenia sa prikladajú až v prípade, že je žiadosť podporená,“ povedala riaditeľka odboru cestovného ruchu a kultúry BSK Zuzana Šajgalíková.

Žiadosti o grant bude posudzovať Rada BSK pre kultúru a umenie, ktorú na tento účel vymenoval predseda kraja Pavol Frešo. Ide o poradný orgán zložený z odborníkov na kultúru, ktorý bude hodnotiť projekty uchádzajúce sa o grant.

Hodnotiť budú originalitu, kvalitu, rozvojový potenciál a prínos projektov pre kultúru v Bratislavskom kraji. Rada bude prizerať aj na hospodárnosť projektu, mieru realizovateľnosti a renomé žiadateľa.

„Rada sa uznesie na tom, ktoré projekty a akou sumou odporúčajú podporiť,“ vysvetlila Šajgalíková s tým, že projekty budú potom prerokované ešte v dotačnej komisii. O dotáciách nad 2 500 eur bude musieť rozhodnúť ešte krajské zastupiteľstvo, ktoré bude najbližšie zasadať na konci septembra.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X