Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vyrub mestske lesy oz luka.jpg
Foto: ilustračné, OZ Lúka
31. októbra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Kraj pozýva verejnosť na prerokovanie Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja regiónu

Verejné rokovanie sa uskutoční 12. novembra v rokovacej sále Úradu Bratislavského samosprávneho kraja, záujemcovia sa musia zaregistrovať.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) pozýva verejnosť na prerokovanie analytickej časti dokumentu Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja BSK.

Verejné rokovanie sa uskutoční 12. novembra v rokovacej sále Úradu BSK, záujemcovia sa musia zaregistrovať. Informovala o tom hovorkyňa BSK Lucia Forman v tlačovej správe.

Priority rozvoja kraja

Bratislavský samosprávny kraj začal od mája intenzívne pracovať na tvorbe Programu hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja na roky 2021 – 2027. Je to kľúčový dokument, ktorý nastavuje smer a priority rozvoja kraja a zároveň slúži ako nástroj na čerpanie verejných prostriedkov a eurofondov na nasledujúcich 10 rokov,“ vysvetlil predseda BSK Juraj Droba.

Dokument vypracovali v súlade s Agendou Organizácie spojených národov (OSN) pre udržateľný rozvoj 2030, Víziou a stratégiou Slovenska do roku 2030 a podľa územného plánu regiónu BSK.

Silné a slabé stránky kraja

Dokument tvorí „analytická časť, strategická časť a akčný plán,“ vysvetlila Forman. Súčasťou je aj SWOT analýza, ktorá popisuje silné a slabé stránky kraja, príležitosti, ktorých sa kraj ešte môže chopiť a ohrozenia, ktorým sa musí kraj vyvarovať. Verejné rokovanie 12. novembra sa týka analytickej časti dokumentu, po ukončení ďalších častí plánuje kraj opäť organizovať stretnutie s verejnosťou.

V júni 2020 by mala byť pripravená finálna verzia dokumentu, na základe ktorej začne proces hodnotenia programu z hľadiska posudzovania vplyvov na životné prostredie,“ dodala Forman. Stratégia ako celok by mala byť schválená najneskôr koncom budúceho roka.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X