Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze, ekonomika
ilustračné: SITA
2. novembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Kraj prispeje na kultúru dotáciou 900-tisíc eur, žiadať o ne môžete na novej stránke

Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) schválili pre budúci rok pre oblasť kultúry dotácie vo výške 900-tisíc eur.

Na stredajšej tlačovej konferencii to uviedol predseda BSK Pavol Frešo. Komisia zostavená z nezávislých odborníkov bude hodnotiť predložené projekty vrátane návrhu sumy na ne, pričom o každej žiadosti budú rozhodovať dvaja členovia komisie. Následne návrhy s bodovými i slovnými hodnoteniami budú schvaľovať poslanci.

Kraj zriadil aj oficiálnu internetovú stránku Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na adrese www.brds.sk, kde si ľudia môžu pozrieť všetko, čo súvisí so schvaľovaním peňazí pre organizácie v jednotlivých oblastiach. Žiadatelia o peniaze budú musieť podľa nového VZN svoje žiadosti podať elektronicky na spomínanej stránke a zároveň jednu podpísanú žiadosť budú musieť poslať na adresu BSK alebo odovzdať v podateľni úradu BSK.

„Pre rok 2015 poslanci odsúhlasili 400-tisíc eur, pre tento rok 800-tisíc eur a pre rok 2017 je to 900-tisíc eur, to znamená, že sa blížime k jednému miliónu eur. Bratislavský kraj je metropolitný región a líderstvo práve v kultúre musíme potvrdiť aj tým spôsobom, že ju podporíme finančne,“ povedal Frešo.

Podľa Zuzany Ivaškovej z oddelenia kultúry BSK je tiež dôležité, aby sa informácia o dotačnom programe dostala k žiadateľom, ktorí sa chcú o tieto peniaze uchádzať. „Práve z tohto dôvodu súbežne s výzvami, ktoré zverejníme 9. novembra, spustíme spomínanú oficiálnu internetovú stránku www.brbs.sk. Chceme, aby žiadatelia našli všetky informácie na jednom mieste, aby vedeli, ako majú postupovať, čoho sa majú vyvarovať, na koho sa môžu obrátiť, pokiaľ majú nejaké otázky. Štruktúra internetovej stránky je jednoduchá, takže žiadatelia by nemali mať problém dostať odpovede na svoje otázky,“ objasnila Zuzana Ivašková.

Stránka nebude slúžiť len na dotačné schémy na podporu kultúry, ale žiadatelia na nej nájdu aj informácie na podporu ďalších oblastí a to rozvoja vidieka, športu a mládeže a turizmu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X