Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
autobusy, integrovaná doprava
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
29. júna 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Kraj schválil tretiu etapu integrovanej dopravy

Tretiu etapu Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji schválili aj bratislavskí mestskí poslanci na štvrtkovom zasadnutí.

Tretia etapa má priniesť možnosť cestovať v rámci integrovaného dopravného systému u zapojených dopravcov aj na jednotné jednorazové cestovné lístky. Zatiaľ totiž možno v kraji cestovať len na jednotné predplatné cestovné lístky, aj to len na Záhorie.

Zavedenie tretej etapy bude spojené aj s rozšírením integrovanej dopravy na celé územie Bratislavského a časť Trnavského kraja, ktoré bolo pôvodne plánované ako druhá etapa. Tretiu etapu schválili aj bratislavskí mestskí poslanci na štvrtkovom zasadnutí. Bratislavský samosprávny kraj a Hlavné mesto Bratislava chcú spustiť III. etapu najneskôr 1. novembra tohto roka.

Integrovaný dopravný systém Bratislavského kraja má niekoľko etáp. Prvá a druhá etapa sú určené pravidelným cestujúcim, ktorí využívajú predplatné cestovné lístky. Prvú etapu integrovanej dopravy spustili v kraji 1. júna 2013. Ľudia odvtedy môžu cestovať zo Záhoria do Bratislavy a späť a taktiež v Bratislave na jednotný predplatný cestovný lístok.

Druhá etapa integrovaného dopravného systému predstavuje integráciu predplatných cestovných lístkov na území celého Bratislavského kraja a vybraných obcí Trnavského kraja.

Tretia etapa integrovanej dopravy by mala priniesť zavedenie jednotných jednorazových cestovných lístkov i zmeny v oblasti dopravy – teda zlepšenie nadväznosti spojov v regióne či rovnomernejšie rozloženie predovšetkým autobusových spojov počas dňa. Do systému integrovanej dopravy je zapojený Dopravný podnik Bratislava, autobusový prepravca Slovak Lines a Železničná spoločnosť Slovensko.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X