Kraj schválil tretiu etapu integrovanej dopravy

autobusy, integrovaná doprava
ilustračné: SITA

Tretiu etapu Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji schválili aj bratislavskí mestskí poslanci na štvrtkovom zasadnutí.

Tretia etapa má priniesť možnosť cestovať v rámci integrovaného dopravného systému u zapojených dopravcov aj na jednotné jednorazové cestovné lístky. Zatiaľ totiž možno v kraji cestovať len na jednotné predplatné cestovné lístky, aj to len na Záhorie.

Zavedenie tretej etapy bude spojené aj s rozšírením integrovanej dopravy na celé územie Bratislavského a časť Trnavského kraja, ktoré bolo pôvodne plánované ako druhá etapa. Tretiu etapu schválili aj bratislavskí mestskí poslanci na štvrtkovom zasadnutí. Bratislavský samosprávny kraj a Hlavné mesto Bratislava chcú spustiť III. etapu najneskôr 1. novembra tohto roka.

Integrovaný dopravný systém Bratislavského kraja má niekoľko etáp. Prvá a druhá etapa sú určené pravidelným cestujúcim, ktorí využívajú predplatné cestovné lístky. Prvú etapu integrovanej dopravy spustili v kraji 1. júna 2013. Ľudia odvtedy môžu cestovať zo Záhoria do Bratislavy a späť a taktiež v Bratislave na jednotný predplatný cestovný lístok.

Druhá etapa integrovaného dopravného systému predstavuje integráciu predplatných cestovných lístkov na území celého Bratislavského kraja a vybraných obcí Trnavského kraja.

Tretia etapa integrovanej dopravy by mala priniesť zavedenie jednotných jednorazových cestovných lístkov i zmeny v oblasti dopravy – teda zlepšenie nadväznosti spojov v regióne či rovnomernejšie rozloženie predovšetkým autobusových spojov počas dňa. Do systému integrovanej dopravy je zapojený Dopravný podnik Bratislava, autobusový prepravca Slovak Lines a Železničná spoločnosť Slovensko.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk